İskenderun’da 700 Kursiyer Meslek Sahibi Oldu

0
151

bld-meslek kursları1İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Merkezlerinde bugüne kadar açılan toplam 22 kursa katılan 700 kursiyer meslek sahibi oldu. Şehir genelinde 7 ayrı mahallede açılan merkezlerde bayanlar çeşitli branşlarda açılan kurslarda eğitim görüyor.

İskenderun Belediyesi olarak her zaman önceliği eğitime verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, özellikle kadınların okuma-yazma öğrenmeleri, meslek sahibi olmaları ve sağlıklı ortamda yaşamaları için önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Çay, Mustafa Kemal, Denizciler, Sakarya, Sarıseki, Suçıkağı ve Bekbele mahalleleri olmak üzere 7 farklı noktada Kadın Kültür Merkezlerinin vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünün altını çizen Başkan Dingil, verdikleri hizmetin karşılığını fazlasıyla aldıklarını belirtti.

bld-meslek kursları2

“İskenderunlu Kadınlar Meslek Öğreniyor” sloganı ile Kadın Kültür Merkezlerinin çok önemsediklerini bundan dolayı gösterilen ilgiden çok mutlu olduklarını da kaydeden Dingil; “Yedi olan merkez sayımızı 2’nci dönemden itibaren arttıracağız. Bu hizmetimizi kentin geneline yaymak istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız var. Merkezlerimizde Sedef Kakma, Resim, Gümüş İşlemeciliği, El Sanatları gibi özellikli branşlarda kurslarımız devam ediyor. Kursiyerlerimizin ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini satarak ailelerine katkıda bulunacakları sergi yerleri açacağız” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here