İskenderun Şehitlik Anıtı Yeni Görünüme Kavuşacak

0
151

şehitlik anıtı1İskenderun sahilinde bulunan Şehitlik Anıtı, İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri tarafından bakımdan geçiriliyor. Konuyla ilgili konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Genel temizlik yapılarak bayraklar direkleri boyanacak, bayraklar yenilecek, Anıt içerisinde bulunan Dünya şeklinin bakımı yapılacak” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in talimatları ile bakımdan geçirilen şehitlik anıtında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Park Bahçe Müdürü Aylin Selçuk şehitlik anıtında komple bir çalışma bakım, onarım ve yenileme çalışması yaptıklarını söyledi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şehitlik anıtının kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek; “Çeşitli nedenlerle bazı yerleri deforme olan Şehitlik Anıtında Park Bahçe Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz bakım çalışması başlattı. Özellikle boyası deforme olan yerler zımparalanarak düzeltilecek. Yeniden boyanarak güzel bir görüntüye kavuşacak. Ayrıca çevre düzenlemesi yapılarak kırılan karolar, merdiven basamakları yeniden mermer, beton, karo döşenecek” dedi.

Anıtın etrafında çevre temizliğinin de gerçekleştirileceğini belirten Başkan Dingil; “Genel temizlik yapılarak bayraklar direkleri boyanacak, bayraklar yenilecek, anıt içerisinde bulunan Dünya şeklinin bakımı yapılacak. Anıt çevreleyen küçük havuzunda su motorları değişecek, bozuk olanlar tamir edilecek. Yapılacak olan ışıklandırma ve peyzaj çalışmasının ardından şehitlik anıtı adına ve İskenderun’a yakışır haline tekrar gelecek. Şehitlerimizin isminin yazıldığı kaide ise yenilecek. Çalışmalar kısa bir süre içerisinde bitecek” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here