İskenderun Polisi Huzur Toplantılarına Devam Ediyor!

0
147

“Karanlıktan Şikâyet Etmek Yerine Bir Işıkta Sen Yak”

Huzur toplantılarını sürdüren İskenderun Polisi, bu kez de Numune Mahallesi ile İsmet İnönü Mahallesinin, muhtar ve site yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıya, İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak, Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amiri Ahmet Pürmüslü, Şehit Haydar Polis Merkezi Amiri Şeref Dal, site yöneticileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak, ilçemizin ekonomik gelişmesine paralel göç ve sosyoekonomik sorunlarının arttığını, bireylerin birbirlerine ve çevrelerine sahip çıktığında suç oranlarının düşürülebileceğini, ‘Komşu Kollama Projesi’ kapsamında herkesin vicdanının kendi polisi olduğunu, bize dokunmayan yılanın bir gün gelip bize de dokunacağını, bu nedenle birlik ve dayanışmanın toplumda önem kazandığını, polisin halkın kendisi olduğunu belirtip, “Karanlıktan şikayet etmek yerine bir ışıkta sen yak” dedi.

“Suçu önlemek tedavi etmekten daha kolaydır” diye söze başlayan TDP Amiri Ahmet Pürmüslü de İngiltere’de ihbarla çözülen olay oranının yüzde doksanlarda olduğunu bunun Türkiye’de ise yüzde onlarda seyrettiğini, bu nedenle ihbar mekanizmasının geliştirilmesi gerektiğini, bu bağlamda site yöneticisi ve muhtarlara çok görev düştüğünü belirtti. Tüm il ve ilçelerde olduğu gibi burada da ihbarcının kimliğinin gizleneceği için rahatlıkla 155 Polis İmdat telefonun aranabileceğini, polis-halk dayanışmasını arttırmak adına her mahallede bölgeden sorumlu polis ekipleri bulundurduklarını ifade eden Pürmüslü, proaktif polislikte insanları mağdur ve zanlı durumuna düşürmeden suçla mücadele edilebildiğini belirtti.

Numune Mahallesi Yıldız Blokları Site Yöneticileri, “Komşu Kollama Projesi” kapsamında düzenlenen toplantıdan dolayı çok memnun olduklarını bildirip, bu tür toplantıların daha sık yapılması talebinde bulunarak, toplantıya katılan İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak’a ve diğer polislere teşekkür ettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here