İskenderun Engelliler Basket Takımı Oyuncularına Sağlık Taraması

0
51

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig Şampiyonu İskenderun Engelliler Basket Takımı oyuncuları, İskenderun Doğa Koleji’nin destek ve girişimleriyle Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Bölge sporuna önem verdiklerini ifade eden Gelişim Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Suha Caymaz, takıma başarılar dileyerek, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi olarak, her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

İskenderun Doğa Koleji Halkla İlişkiler Müdürü İnayet Dingiltepe de, engelli sporcuların gününü kutlayarak, İskenderun Engelliler Basket Takımının her zaman yanında olacaklarını belirtti.

Hastane olarak, ‘Engelliler açısından ulaşılabilir hastane’ projesiyle ilgili çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Direktörü Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, bu anlamda engellilerin hizmet almasını kolaylaştıracaklarını vurguladı. Prof. Dr. Tekinsoy; “İskenderun Gelişim Hastanesi’ni, bu süreç itibariyle ‘engelli dostu hastane’ haline getirmek için çalışmalara başlayacağız ve engelli vatandaşlarımıza karşı görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Bu anlamda, engelli bireylerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlemelere gideceğiz. Unutulmamalıdır ki; hepimiz bir engelli adayıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” açıklamasında bulunarak, sporculara desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

Dokuz yıldan bu yana kulüp olarak engelli bireyleri spora kazandırmaya çalıştıklarını ifade eden İskenderun Engelliler Spor Kulübü Takım Kaptanı Umut Akbay ise, sporculara sağlık hizmeti sundukları için hastane yönetimine teşekkürlerini sunarak; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İskenderun Gelişim Hastanesi ve İskenderun Doğa Koleji’nin katkılarıyla engelli arkadaşlarımıza yapılan sağlık taramasından dolayı çok mutluyuz. Sporcu arkadaşlarımızı hatırladıkları ve önem verdikleri için, hastane ve okul yönetimine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Çocukluğumuz çok zor şartlarda geçti. Birçoğumuz sınıflarından çıkamadan, top oynayamadan okulu bitirdi. Bu psikoloji gerçekten çok farklı. Sporcu olmak zor iş, engelli bireyi sporcu yapmak çok daha zor bir iş. Amacımız, engelli bireyleri spor yoluyla hayata kazanmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından engelli sporculara hastane yönetimi tarafından, ‘Check Up Katılım Belgesi’ verildi. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here