İskenderun E-5 Karayolunun Yağmur Menfezleri Temizlendi

0
84

menfez-temizleme1Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yağmur yağışlarının artması ile birlikte gün yüzüne çıkan sorunları bertaraf etme adına verilen mücadelenin devam ettiğini duyurdu.

Bölgemizin iklim şartları nedeniyle kış aylarında yoğun yağış alması sonucu ıslah ve temizlik çalışmalarının arttığını belirten Genel Müdürlük, şehirlerarası kullanılan kara yollarında ve ana caddelerde yağmur sularının birikmemesi adına deşarjın daha da hızlanması için bütün imkânların seferber edildiğini açıkladı.

İskenderun E-5 Karayolu üzeri Liman b ve c kapıları arasında bulunan bölgede ki yağmur suyunun tahliyesini kolaylaştırmak için menfezde biriken katı atıkların temizlendiğini belirten İdare, yaklaşık 400 metre uzunluğunda ki açık kanalın kepçe yardımı ile ıslah edildiğini bu sayede yol üzerinde birikinti oluşmayacağını kaydetti.

İskenderun Devlet Demir Yolları arazisinde bulunan dere yatağında büyüyen otların ve çamur birikintisinin temizlenerek taşma sorununun önüne geçildiğini bildiren HATSU, yağmur sırasında araç sürücülerine ve yayalara engel olabilecek bütün etkenlerin ortadan kaldırıldığını aktardı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here