İskenderun Belediyesi Sosyal Yardımda Öncülük Yapıyor

0
89

bld-sosyal yardım1İskenderun Belediyesi tarafından hazırlanan sosyal yardım yönetmeliği çerçevesinde hayatlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelere yardımlar yapılıyor.

İskenderun Belediyesi Sosyal yardım yönetmeliği çerçevesinde ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, yoksulluk içinde olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişi ve ailelere çeşitli yardımlar veriliyor. Ayrıca deprem, yangın, sel gibi afete maruz kalan muhtaç kişilerinde müracaatları değerlendiriliyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ilçe genelinde sosyal belediyecilik anlayışını hâkim kılmak istediklerini ifade ederek; “Gözden uzak yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yardımlarımız devam ediyor. Bölgenin en güçlü yardım yönetmeliği ile bu güne kadar 101 vatandaşımızın derdine derman olduk” dedi.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediyenin tüm olanaklarıyla vatandaşların yanında olduğuna dikkat çekerek; “Halkımızın tüm sorunlarına çözüm getirme amacıyla hizmetlerimiz devam edecek. Belediyemize yapılan başvurular değerlendirme kurulumuzca incelenip gerekli tahkikatlar yapılarak nakdi olarak yardımlarımız yapılmaktadır. Ayrıca özellikle engelli vatandaşlarımızın istekleri bizim için önceliktir. Bu anlayışla birçok engelli kardeşimize tekerlekli sandalyelerini teslim ettik. Vatandaşlarımızın bu tür yardımlardan dolayı belediyemize minnettar olduklarını bildirmeleri bizim çalışma azmimizi güçlendirmektedir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here