İskenderun Belediyesi Kentin Temizliğine Önem Veriyor

0
112

bld-temizlik1İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kent genelinde yürütülen temizlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirtti. Başkan Seyfi Dingil, periyodik olarak sürdürülen temizlik çalışmalarının yanında çöp konteynerlerinin çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi konusunda yapılan temizlik çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

İskenderun Belediyesine bağlı temizlik ekipleri de, ilçede bulunan çöp konteynerlerinin dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına düzenli bir şekilde devam ediyor. İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri vatandaşların konteyner kokusundan rahatsız olmamaları için sokak ve caddelerdeki çöp konteynerlerinin temizlik bakımını köpükleme sistemi ile yapıyor.

bld-temizlik2

Halkın daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almasının amaçlandığı çalışma kapsamında, çöp konteynerleri bulundukları alandan uzaklaştırılmadan dezenfekte ediliyor. Çevre temizliği ve sağlığı açısından da büyük önem taşıyan dezenfekte çalışmalarında konteynerler önce bol köpükle yıkanıyor, belli bir sürenin ardından da durulanıyor. Yıkandıktan sonra ayrıca bakterilere karşı dezenfekte edilen konteynerlerin çevresindeki su kanalları ve kaldırımlar da özenle temizleniyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here