İskenderun 50 Yıl Su Sıkıntısı Yaşamayacak!

1
82

civelek-terbiyeli1Asfaltlama ve Parke Taşı Döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Gazeteniz Sahibi Rızkullah Terbiyeli ile çalışmalar hakkında sohbet etti…

Aylardır devam eden yeni su şebekesi döşeme, doğal gaz tesisatı ve elektrik tellerinin yer altına alınma çalışmaları tamamlanma aşamasına gelirken, bu alt yapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklar da asfaltlanıyor. Çalışmaların tamamlandığı caddeler asfalt yapılırken, ara sokaklara da kilitli parke taşı döşeniyor.

Kentin değişik bölgelerinde devam eden asfaltlama ve parke taşı döşeme çalışmalarını İskenderun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rızkullah Terbiyeli ile birlikte yerinde inceleyen İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Terbiyeli ile çalışmalar hakkında sohbet etti.

civelek-terbiyeli2

İskenderun Halkına Sonsuz Teşekkürler!

Çalışmalardan dolayı yaşanan sıkıntılara göğüs geren İskenderun halkına bir kez daha teşekkür eden Başkan Civelek; “Elektrik şebekesinin yeraltına alınmasıyla, hava şartlarından kaynaklanan elektrik kesintilerinin önüne geçilmesinin yanı sıra, elektrik tellerinin yarattığı görüntü kirliliği de ortadan kalkıyor.

Ayrıca, İskenderun’da, Fransızlar döneminden kalan, 80 yıllık eski su şebekesinin yenilenmesiyle, artık motora gerek kalmadan suyumuz üst katlara kendi basıncıyla çıkıyor. Böylece su motorlarına harcanan elektrik parası da halkın cebinde kalıyor. Belediyenin su pompaları için harcadığı elektrik enerjisi, bakım ve onarım giderleri de belediyenin bütçesinde kalıyor.

Kısacası yeni içme suyu şebekesi, hem halk hem belediye bütçesine büyük bir tasarruf sağlıyor. Elektrik enerjisinden büyük tasarruf sağlanmasıyla İskenderun’un yeni içme suyu şebekesi ülke ekonomisine de katkı sağlamış oldu. Eski şebekeden kaynaklı su patlak ve arızaları, yüzde 75’lere varan su kayıpları da ortadan kalkarken, Ocak ayında musluktan sürekli akan, temiz ve sağlıklı su içilecek. Halkımız damacana suya para vermeyecek. Yeni içme suyu şebekesiyle, İskenderun 50 yıl su sıkıntısı yaşamayacak” dedi.

civelek-terbiyeli3

Uzun Yıllar Unutulmayacak Hizmet!

Yapılan çalışmalardan ötürü Başkan Civelek’e ve ekibine teşekkür eden İskenderun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rızkullah Terbiyeli de, İskenderun’da uzun yıllar öncesinden yapılması gereken bu altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla İskenderunluların uzun yıllar rahat nefes alacaklarını vurguladı. İçme suyu projesinin büyük bir hizmet olduğuna işaret eden Terbiyeli; “Bu içme suyu çalışmaları sırasında elektrik ve doğal gaz çalışmalarının da gerçekleştirilmesi bazı sıkıntılar oluştursa da gelecek açısından refaha ulaşılması bakımından çok önemli! Uzun yıllar unutulmayacak bir hizmete imza atılmıştır tebrik ediyoruz” şeklinde görüş bildirdi.

1 YORUM

  1. 1 yıl oldu hala sular içilmiyor. Rüzgarı olmayan mahallelerde elektrik hatları yer altına alınırken, hiç fırtınası kesilmeyen mustafa kemal mahallesi hala aynı. hergün rüzgar yüzünden elektrikler kesiliyor. Eminim en son içme suyunu da bu mahalle içecektir. 5 yıl sonra inşaallah!

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here