İSDEMİR’de Yetki Çelik İş Sendikasının!

0
101

Genel Başkan Değirmenci; “Gün, İSDEMİR İşçisinin Refahını Sağlama Günüdür

Türkiye’nin sayılı demir çelik kuruluşları arasında yer alan ve 5 bine yakın çalışanın bulunduğu İSDEMİR’de yetki, Çelik-İş Sendikasının oldu. Sendika Genel Başkanı Yunus Değirmenci, sendikanın resmi internet sitesine konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulanan Çelik İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci, kararın İSDEMİR’e, çalışanlarına ve sendikalarına hayırlı olması temennisinde bulunurken, karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sona eren yetki karmaşasının geçmişte İSDEMİR çalışanlarını yeterince mağdur ettiğine dikkat çeken Genel Başkan Değirmenci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye’nin sayılı demir çelik kuruluşları arasında yer alan ve 5 bine yakın çalışanın bulunduğu İskenderun’daki İSDEMİR işyerinde yetki, Sendikamızın oldu. İki yılı aşkın süredir Hatay İş Mahkemesi’nde görülen yetki davası, Sendikamızın zaferiyle sonuçlandı. Bu kapsamda 3 Mart görülen davanın son duruşmasında Mahkeme, İSDEMİR’de yetkili sendikanın Çelik-İş Sendikası olduğuna hükmetti.

Bu sürecin kaybedeni 3 yıldır sendikasız çalışmak zorunda bırakılan İSDEMİR çalışanlarıdır. Fakat Mahkeme, bugünkü aldığı kararla bu mağduriyete ‘artık dur’ demiştir. İSDEMİR ile Sendikamız arasında bugün itibariyle bembeyaz bir sayfa açıldı. Bundan sonraki süreçte yapılacak olan; mahkeme kararının kesinleşmesiyle birlikte, İSDEMİR’in yöneticileriyle masaya oturarak, karşılıklı diyalog halinde üyelerimizi memnun edecek bir toplu iş sözleşmesi imzalamaktır.

Bu yeni dönemde de ülkemiz ekonomisinin lokomotifi olan İSDEMİR’de çalışma barışına katkı vererek, diyalog halinde, çözüm odaklı, kaos ve kavga ortamı yerine uzlaşmayı tercih eden bir çalışma prensibi benimseyeceğiz. Bu yaparken de birinci önceliğimiz üyelerimizin refah ve mutluluğu olacaktır. Geçmişte yaşanan acıların, kavgaların üstüne bir perde çekme zamanı gelmiştir. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Gün ele ele verip İSDEMİR işçisinin refahını sağlama günüdür. Gün, İSDEMİR’i bulunduğu yerden daha yukarılara taşıma günüdür.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here