İsdemir’de Larva Alanları ile Mücadele

0
69

isdemir larva temizleme1İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, larva ve sivrisinek ile mücadele çalışmalarını Demirçelik ve Karayılan mahallelerinde hummalı bir şekilde sürdürüyor. Yoğun bir şekilde Belediye Kurumsal hattına gelen telefon ihbarlarını değerlendiren temizlik ekipleri sorunlara anında müdahale ediyorlar.

İsdemir Fabrika alanı içerisinde oluşan larva bölgesi konusunda titiz bir çalışma sürdüren ekipler, tespit ettikleri yerlerde ilaçlama çalışması yaptılar. Yerinde sürdürülen çalışmaları incelemeye gelen İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, şehir genelinde yaz dönemi larva mücadelesinin aralıksız sürdüğüne dikkat çekerek burada yaşanan sorunun farklı olduğunu ifade etti.

isdemir larva temizleme2

Ekiplerden konu ile ilgili bilgiler alan Gözüküçük, konunun takipçisi olacaklarını belirterek; “İskenderun Belediyesi olarak özellikle larva konusunda titiz çalışmalar yapıyoruz. Ancak buradaki sorun şundan ibaret, İsdemir site sakinlerinin foseptik çukurları boşta ve yeni alanlar hızlı çoğalmaya başlıyor. Bu haliyle sinekle mücadele yetersiz kalır. İsdemir yönetiminin bir an önce gereğini yapması gerekir” diye konuştu.

İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, larva alanlarını ilaçlayarak olay yerinden ayrıldılar.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here