İsdemir’de İşçi Eylemleri Devam Ediyor

0
82

isdemir eylem1Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube yöneticileri, çıkmış oldukları emek mücadelesinden şaşmayacaklarının altını çizerken, hak ettikleri ücretleri alana kadar bu dik duruşlarından vazgeçmeyeceklerinin altını çizdiler.

İSDEMİR’de sendika yöneticileri Hacı Gönül, Tuncay Avcı, Musa Okçu, Murat Kayış’ın da yer alığı Çelik İş Sendikası üyelerinin eyleminde üyelere seslenen Şube Başkanı Metin Önde, eylemlerin artarak devam edeceğini belirtti. Bir hak mücadelesi verdiklerini belirten Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önde; “Sizler şarkılara türkülere, konu olmuş adamlarsınız. Sizler emeği ile geçinen adamlarsınız. Bir gün olsun gülmemiş, rahat yüzü görmemiş gözyaşını silmemiş, bir lokma ekmek için kimseye boyun eğmemiş adamlarsınız. Sizler bir işçi maaşı ile 3-4 çocuk büyüttünüz. Çeşitli zorluklar çektiğiniz. Bizler her zaman çalıştığımız fabrikaya sahip çıktık. Birliğe ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan günlerden geçiyoruz. Saflarımızı sık tutalım. Bu birliktelikten asla taviz vermeyelim. Bizler size güveniyoruz. Sizlerde bize güvenin” şeklinde konuştu.

isdemir eylem2

İki fabrika arasındaki ücret farkının kapanması gerektiğini ifade eden Önde; “Bizler bu fabrikaya zarar vermeden üretime aksatmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu fabrikanın bir çivisine dahi zarar vermeden eylemlerimize devam edeceğiz. Bundan sonra eylemlerimiz aratarak devam edecek. Kamuoyunun desteği bizlere artarak devam ediyor. Sonunda hedefimize hep birlikte ulaşacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Yapılan konuşmalar sık sık “İşçi sendika omuz omuza” sloganları ile kesildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here