İkem’den Yüzmede; Hatay’da 3 Birincilik 1 İkincilik

0
129

ikem-yüzmeMEB ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Okul Federasyonu tarafından düzenlenen Hatay Okullar Arası Yüzme İl Birinciliği müsabakaları geçtiğimiz hafta içerisinde İskenderun Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzunda yapıldı. İl genelinden çok sayıda okul ve sporcunun katıldığı müsabakalar küçükler ve yıldızlar olmak üzere iki kategoride düzenlendi.

Yıldızlar kategorisinde Özel İkem Ortaokulu Kızlarda Hatay Şampiyonu, Erkeklerde Hatay İkincisi oldular. Küçükler kategorisinde Özel İkem Ortaokulu Kızlarda Hatay Şampiyonu, Erkeklerde de Hatay Şampiyonu olarak çifte mutluluk yaşadılar.

Müsabakalarla ilgili bilgiler veren İkem Beden Eğitimi Öğretmeni ve Yüzme Koçu Murat Kaptanoğlu, “Yıldız kızlarda Hatay Şampiyonu olan takımımız Nisan ayı sonunda Marmaris’te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na, küçük kız ve erkek takımlarımız da Mayıs ayı içerisinde Sakarya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılarak Hatay’ı temsil edecekler. Bu süreç içerisinde yüzme takımımız hazırlıklarına bu günden itibaren başlayıp şampiyonaya kadar en iyi şekilde hazırlanarak, İskenderun’a ve Hatay’a en iyi dereceyle geleceğimize inanıyorum. Bu süreçte okul yönetimi, velilere ve öğretmenlere bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Desteklerini her zaman takımızla birlikte yanımızda hissediyoruz” diye konuştu.

İkem Okul Kurucusu ve Genel Müdür Levent Hakkı Yılmaz ise Hatay’da 3 birincilik 1 ikincilik alan yüzme takımını, beden eğitimi öğretmeni Murat Kaptanoğlu’nu bu başarılarından dolayı tebrik ederek Marmaris ve Sakarya’da düzenlenecek olan Türkiye şampiyonalarında aynı başarıyı yakalayacaklarına inandıklarını, kurumca her zaman yanlarında olacaklarını söyleyerek başarılar diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here