İGEV, İTSO Yönetimini Ziyaret Etti

0
110

itso-igev ziyaretGüney Eğitim Vakfı yönetim kurulu üyeleri İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. İGEV yönetim kurulu başkanı Şefik Uyar ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen İTSO yönetimi ağırlıklı olarak eğitim konularına eğildiler.

Ziyarette söz alan İGEV Yönetim Kurulu başkanı Şefik Uyar; “İskenderun’da maddi durumu yerinde olmayan öğrencilerimize burslar verilmektedir. Yönetim kurulu olarak her yıl derneğimiz tarafından dayanışma yemeği, piknik gibi etkinliklerle üyelerimiz arasında dayanışma ve kaynaşmayı sağlıyoruz. Dernek olarak İskenderun’da 16 yıldan bu yana eğitime destek veriyoruz. Şu an yılda 100’e yakın öğrencimize karşılıksız burslar verilmekte. Bu bursların verilmesinde ise hayırsever iş adamlarımızın da önemli desteklerini görüyoruz. İTSO olarak sizler de Eğitim ve Kalkınma Vakfınız ile öğrencilere burslar veriyorsunuz. Bu bağlamda bizler gibi sizler de eğitime katkı sağlıyorsunuz” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “Bizlerde sizin gibi hedefimiz oku ve okut felsefesi ile çaba sarf ediyoruz. İTSO Vakfı olarak öğrencilere verilen burslar daha sonra geri ödemeli olarak geliyor. Böylece daha fazla öğrenciye burs verilme imkanı oluyor” dedi.

İTSO yönetimi olarak İskenderun’da sanayicisinden esnafına faydalı olmanın gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Yılmaz; “İTSO Vakfı olarak bir yurt yaptırma projemiz var. Bununla ilgili çalışmalarımız ve arayışlarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here