İçişleri Bakanı Soylu, Hafta Sonu Hatay’daydı

0
322

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindeki heyet bir dizi programa katılmak üzere, geçtiğimiz hafta sonu Hatay’a geldi.

Havayolu ile ilimize gelen Bakan Soylu’yu Vali Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile Ak Parti İl Başkanı İbrahim Güler karşıladı. Bakan Soylu’ya Hatay ziyaretinde Müsteşar Yardımcısı İsmail Çataklı ve  Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakçı eşlik etti.

Valiliğe gelişinde Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Bilal Ölmez, Mahmut Hersanlıoğlu, Erol Özkan, Afrin Mülki İdare Amiri Şenol Bozacıoğlu ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Bakan Soylu, Valilik Şeref Defteri’ni imzalayarak beraberindeki heyet ile birlikte Vali Ata’nın makamına geçti.

Daha sonra Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonuna geçen Bakan Soylu, burada Zeydindalı Harekatı kapsamında Afrin’de sürdürülen çalışmalar ile Amanoslar’da yürütülen güvenlik operasyonları konusunda düzenlenen toplantıya Başkanlık etti.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, Bakan Soylu’nun Afrin ve İdlib bölgesi ile Amanoslarda yürütülen faaliyetler hakkında brifing aldığı öğrenildi.

Toplantıya, Hatay Valisi Erdal Ata, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakçı, 3.Komando Tugay Komutanı Tüğgeneral Selçuk Yavuz, Afrin Mülki İdari Amiri Şenol Bozacıoğlu, Müşteşar Yardımcısı İsmail Çataklı, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Afrin Genel Koordinatörü Nursal Çakıroğlu, Cinderes-Şeyh Hadid Mülki İdare Amiri Orhan Aktürk ve diğer ilgililer yer aldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here