HBB Meslek Edindirme Kurslarına İskenderunlulardan Yoğun İlgi

0
124

hatmek-iskenderun1Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK), geniş hizmet ağıyla vatandaşlara meslek yaşamında ihtiyaç duyacakları donanımı kazandırarak ilgi alanlarını arttırma fırsatı tanıyor. Kişisel ve mesleki gelişimi destekleyen kurslar bireylerin özgüvenlerini geliştirerek yaşamda karşılaşacakları zorlukları kolaylıkla aşmalarına da yardımcı oluyor.

HATMEK İskenderun şubesi, birbirinden farklı dallarda eğitim olanağı sağlayarak hem vatandaşların mesleki anlamda daha donanımlı hale gelmelerine hem de hobilerini geliştirmelerine vesile oluyor.

hatmek-iskenderun2

42 Kursiyer Farklı Dallarda Sertifikalarını Almaya Hak Kazandı

Kurulduğu günden bugüne 15 farklı dalda eğitim imkanı sunan HATMEK İskenderun şubesinin kurs olanaklarından yüzlerce kursiyer yararlandı. F klavye, bilgisayar kullanımı, İngilizce, diksiyon, çocuk gelişimi ve gitar gibi dallarda 4 kurs programını başarıyla tamamlayan 42 kursiyer, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazandı.

Temel muhasebeden dil eğitimine, gitar ve resim kurslarından çocuk gelişimine kadar geniş bir kurs yelpazesiyle ve her biri alanında uzman eğitmenlerce İskenderunlulara kaliteli eğitim olanağı sağlayan merkeze toplamda 813 vatandaş başvuru gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları almaya hak kazanan kursiyerler, meslek sahibi olmalarına vesile olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here