Hataylı Kick Boksçular Madalyaya Doymuyor

0
134

Akdeniz Kick Boks Bölge Şampiyonasından Toplam 21 Madalyayla Döndüler

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kick Boks Takımı, 28-30 Nisan tarihleri arsında Mersin’de düzenlenen ve 14 ilden 622 sporcunun katıldığı “Akdeniz Kick Boks Bölge Şampiyonası”nda büyük başarılar elde etti.

Dört farklı kategoride yapılan müsabakalarda, full contact kategorisinde; 1 birincilik, 2 ikincilik, 3 üçüncülük, light contact kategorisinde; 5 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük ve point fighting kategorisinde; 1 birincilik, 2 ikincilik ve 3 üçüncülük derecesi elde eden Hataylı sporcular, müsabakalara damga vurdular.

Müsabaka sonrası elde edilen başarılar ile ilgili düşüncelerini aktaran Kick Boks Antrenörü Murat Akman; “Yapılan bu şampiyonada sergilediğimiz performans, bu yılın Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleşecek olan müsabakalar öncesi çok faydalı oldu. Hem sporcularımızın moral ve motivasyonunu arttırdı hem de son durumumuzu görmemiz açısından bize yarar sağladı. Yardımcı antrenörümüz Ali Nail Akman da sporcularımızı fiziksel, ruhsal ve taktiksel açılardan maçlara çok iyi hazırladı” dedi.

Konuşmasının devamında takımın ve sporcuların bu başarıları elde etmesindeki en büyük pay sahipleri olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Serdar Güven’e de teşekkürlerini ileten Akman, kazanılan kupa ve madalyaları Hatay halkına armağan ettiklerini belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here