“Hatay’daki Birlik ve Beraberliğin Teminatı STK’dır”

0
142

lütfü savaş12Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, Birlik ve Beraberliğin Pekişmesi Adına STK’larla Bir Araya Geldi

Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu’nun öncülüğünde kente tüm görüşlerin yansıtılması ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) yönetime fikirleriyle dahil edilmesi amaçlarıyla Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri’nde birlik ve beraberlik toplantısı gerçekleştirildi.

Birlik ve beraberlik fikrinin her zamankinden daha da fazla ön plana çıkarılması gerektiğine vurgu yapılan önemli toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Daşçıoğlu stk başkanları katılım gösterdi.

Kent genelinde faaliyet gösteren ve Hatay’ın menfaatleri doğrultusunda bir araya gelmiş STK’nın birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirmek adına kaynaşması amacıyla düzenlenen toplantıda, her türlü zorluğa kenetlenerek çare bulan ve farklılıkları zenginlik sayan anlayışla hareket eden Hataylıların, gelecekte de bu anlayışla hareket etmeye devam edeceğine vurgu yapıldı.

Türkiye’nin içinden geçtiği zor sürecin ele alındığı toplantıda, özellikle farklılıklara kucak açmış bir kent olan Hatay’da başta dinsel ve mezhepsel olmak üzere etnik ve kültürel hiçbir ayırımın olmadığı ve bu bağlamda renkli toplum yapısıyla Hatay’ın mozaik bir şehir olduğu tüm dünyaya bir kez daha kanıtlanmış oldu.

lütfü savaş13

Başkan Savaş: “Hatay’ın Gönlü Zengin İnsanına Hizmet Etmekten Onur Duyuyorum”

Gerçekleşen toplantıda söz alan Başkan Savaş; “Biz yaklaşık beş sene önce yola çıktık. 2500’e yakın toplantı yaptık. O toplantılarda herkes birlik, beraberlikten, sevgiden, kardeşlikten ve birbirine karşı bağlılıktan bahsetti. Ve o gün bugündür Hatay’da beş yıldır bu kadar dram yaşanmasına rağmen birbirimize karşı beslediğimiz bağlılık bizim zenginliğimizi ortaya koydu. Sadece din, mezhep, köken zenginliğimiz değil fikir zenginliğimiz de bizlerin bir arada olmasına büyük katkı sağladı. Bu nedenle bu şehirde gerçekten belediye başkanlığı yapmak benim için en büyük onurdur. Biz Hatay’da gönlü zengin insanlarımıza hizmet etmekten onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Ülke açısından birlik ve beraberliğin önemine Hatay’dan vurgu yapan Başkan Savaş; “Bizlerin buradaki birlik ve beraberliği çok önemli. Sosyolojik, psikolojik ve ekonomik anlamda birbirimize destek olmamız lazım. Çevre illere fazlasıyla verilen destek ve teşviklerin Hatay’a da verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hatay’ın teşvikli iller arasına alınması ve buradaki ekonomik şartların daha rahat bir işleyişe kavuşturulması lazım” diyerek sözlerini noktaladı.

Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Daşçıoğlu da yaptığı kısa konuşmasında; “İlk kaynaşma toplantımızda memleketimizin renkli mozaiğinde birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşadığını tüm dünyaya göstermiş olduk. Bu zor günlerde hiçbir mezhepsel ayrım gözetmeden hep beraber kardeşçe yaşadığımız coğrafyada örnek bir şehir olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here