Hatay’a Atanan Öğretmen Adayları Doğa Koleji’nde Buluştular

0
592

aday öğretmenler1Hatay’a atanan öğretmen adayları İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın katılımıyla İskenderun Özel Doğa Koleji konferans salonunda tanışma ve kaynaşma programında bir araya geldiler. Milli Eğitim Bakanlığı Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün aday öğretmenleri yetiştirme süreci kapsamında öğretmen adaylarına altı aylık uyum süreci anlatıldı.

Karahan: “Bizim Mesleğimiz Zenginlik Değil Saygınlık Bırakıyor!”

Programda konuşan Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, öğretmenliğin saygın bir meslek olduğuna dikkat çekip aday öğretmenlere seslendi. Bir ailenin en önemli varlıklarının evlatları olduğunu ifade eden Karahan, ailelerin evlatlarını öğretmenlere teslim ettiğini vurgu yapıp konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bizim mesleğimiz zenginlik değil saygınlık bırakan bir meslektir. Toplumda hangi alanda olursa olsun saygın bir insan olabilmek için mesleğimizi iyi yapabilmemiz lazım. Ne yaparsak en iyisini yapalım. Milli Eğitim Bakanlığımız eğitim hizmetinin kalitesini yükseltmek için büyük çabalar içerisine giriyor. Şu anda sadece Hatay’da 930 derslik yapılıyor. Eskiye göre kıyaslanmayacak şekilde okullarımız var. Eğitimde yapılandırma yaklaşımını izlemeliyiz.”

aday öğretmenler2

Karahan, aday öğretmenlere cep telefonu numarasını verip, aday öğretmenlerin herhangi bir sorun ile karşılaşmaları durumunda kendisi ile irtibat kurmalarını istedi.

Öğretmen Adaylarına Uyum Sunumu…

Karahan’ın konuşmalarının ardından Danışma Öğretmeni Kamil Kaya, “Aday öğretmenlerin altı aylık oryantasyon süreci içerisinde nelerle karşılaşacakları nasıl bir eğitime geçecekleri” konulu bilgilendirme sunumunda bulundu. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen program aday öğretmenlerimiz tarafından büyük bir ilgi ile izlendi. Program düzenlenen kokteyl ile son buldu.

aday öğretmenler3

Aday Öğretmenler Kaymakam Aydın’ı Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığının “Aday Öğretmenleri Yetiştirme Programı” kapsamında, Belen İlçesine yetiştirme maksatlı atanan aday öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan ile birlikte Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ı makamında ziyaret ettiler.

Kaymakam Aydın; Aday Öğretmenlerle yaptığı sohbetinde, meşakkatli ama çok kıymetli öğretmenlik mesleğine intisapları dolayısıyla tebrik ederek, bu mesleğin bir maraton koşusu olduğunu, enerji ve motivasyonlarının her daim yüksek olması gerektiğini, gerek öğrenci ve ailelerinin ve gerekse de ülkenin bu yönde beklenti içerisinde olduğunu ifade ederek, görevlerinde bu aziz millete güzel ve hayırlı hizmetler sunma şerefine nail olmalarını temenni etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here