Hatay Günleri Bugün Başlıyor

0
87

hatay günleri1Yerel Esnafa Fuarda Destek Verilecek

İskenderun Belediyesi, İstanbul’da 8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak Hatay Günlerine hazırlanıyor. Hatay Valiliği himayesinde HATAYDER (Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği) organizasyonuyla bu yıl 5. kez gerçekleştirilecek olan “Hatay Günleri”, 8-12 Nisan 2015 tarihlerinde Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Şehrin tanıtımı açısından bir fırsat olarak görülen Hatay Günleri için hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Güneşi kucaklayan şehir ve bizim şehir güzel şehir sloganları ile fuara hazırlandık. İskenderun ile ilgili en güzel fotoğraflar ve CD gösterimi ile görsel bir sunum da yapılacak. Umuyorum ki şehrimizi en güzel şekilde tanıtacağız. Ayrıca yerel manada esnaflarımızın ürünleri olan bayram kömbesi, ceviz reçeli, turunç reçeli gibi yöresel ürünlerimizin de tanıtımını yaparak fuar alanında ikramda bulunacağız. Bu sayede yerel esnafımızı da destek olmuş olacağız” dedi.

Etkinliklerde Hatay’dan çeşitli STK temsilcileri, akademisyenler, yerel yönetimler, el zanaatkârları, turizm ve sanayi şirketleri yer alacak. “Kına Gecesi, Aba Güreşleri, Mozaik Yapımı, Hatay’ın Anavatana Katılışı Fotoğraf Sergisi” gibi kültürel etkinliklerle daha da zenginleştirilen etkinlik programında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan “Hatay’ın Kültürel Değerleri” konulu bilimsel bir panel de yer alıyor. Hatay Günleri törenleri bugün açılış gösterisi ile başlayacak.

hatay günleri2

İstanbul’da Arsuz Rüzgarı Esecek

Arsuz Belediyesi de, ‘İstanbul’da Hatay Günleri’ için hazırlıklarını tamamladı. Arsuz’u en iyi şekilde tanıtmak için kolları sıvayan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Hatay’ın en gözde turistik ilçesi olan Arsuz’u tarihi, turizmi ve kültürel değerleri ile ön plana çıkarmanın yanı sıra turist potansiyelini de arttırmak için büyük çaba harcıyor.

8-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘İstanbul’da Hatay Günleri’ etkinliğine katılacak olan İstanbullular, birçok ürün ve sürprizlerle ziyaretçilerinin karşısına çıkacak olan Arsuz standında kendilerini Arsuz’un eşsiz güzellikleri arasında hissederek, büyülü bir dünyayı keşfedecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here