Hatay Büyükşehir Belediyesinden Kiliselere Noel Hediyesi!

0
57

Bayramlar Birlikte Güzel

Hatay Büyükşehir Belediyesi, “Noel Bayramı” dolayısıyla kentte yaşayan Hristiyan vatandaşları yalnız bırakmadı. İskenderun ve Antakya başta olmak üzere Altınözü, Arsuz ve Samandağ’daki kiliseleri ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi idarecileri, HBB Başkanı Lütfü Savaş adına hazırlanan hediye sepetlerini mezhep ayırmaksızın kiliselere sundu.

Büyükşehir idarecilerinin tüm Hristiyan vatandaşlar adına sunduğu anlamlı ve kıymetli hediyeler karşısında düşüncelerini paylaşan kilise temsilcileri ise kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Başkan Lütfü Savaş’a teşekkürlerini sundu.

Noel Bayramı ve yaklaşan Yeni Yıl ile ilgili de düşüncelerini paylaşan vatandaşlar, yeni yılın Hatay’a, Türkiye’ye ve tüm Dünya’ya sağlık, sevgi, barış ve bereket getirmesi temennilerinde bulundular.

Başkan Savaş; “Şehrimizden Yükselen Barış Sesleri Tüm Dünyada Yankılansın”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Noel Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı da yayımladı. Başkan Savaş mesajında; “Hatay, tarihin her döneminde sevgiyle, barışla, huzurla anılan bir şehir olmuştur. Aynı gökyüzünün altında karşılıklı anlayış ve saygıyla yaşamak atalarımızın bize bıraktığı en anlamlı hediyedir.

İnanıyorum ki birlik ve beraberliğimiz yüzyıllarca sürecek ve biz bu mutluluğu ömür boyu yaşayacağız. Farklı kültür ve inançların merkezi olan şehrimizden yükselen barış sesleri tüm dünyada yankılansın. Topraklarımızdaki güçlü kardeşlik bağları herkese örnek olsun. Başta hemşerilerim olmak üzere tüm Hristiyan âleminin Noel Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here