Hassa’nın Dereleri Islah Ediliyor

0
210

hassa dereleriAmanos Dağlarından kaynağını bulan, Hassa’nın içersinden geçerek, Çatıllı’ya dökülen, Tiyek Deresinde ıslah çalışmaları çerçevesinde köprü yapıldı. Hassa Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Demir, çalışmaları yerinde inceledi.

Hassa Tiyek Köyü sınırları içerisinde yapılan köprü için açıklama yapan İlçe Başkanı Turgay Demir; “Kışın şiddetini artıran derede taşkınlar yaşanıyordu. Köylü vatandaşlarımız gerek arazilerine, gerekse mahallerine ulaşımda sıkıntı çekiyorlardı. Milletvekilimiz Mehmet Öntürk’le köy ziyaretlerimizde dere ıslahı ve köprü gündeme getirildi. Milletvekilimizin gayretleriyle köprümüz yapıldı. Dere ıslahımız ihale edildi. Yakın bir zamanda çalışmalara başlanacak. Hassa’nın içerisinden geçen derenin ıslah çalışması tamamen bittiğinde Hassa’mız daha estetik görünüme, güvenli ulaşım ve yerleşim alanına kavuşacaktır” dedi.

Tiyek köyü Muhtarı Bekir Sert ise, hizmet ve gayretlerinden dolayı, Milletvekili Mehmet Öntürk ve İlçe Başkanı Turgay Demir’e halkı adına teşekkür ettiğini belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here