Hassa’da İş Makineleri Operatörlüğü Kursu

0
154

Hassa’da İş Makineleri Operatörlüğü Kursu çerçevesinde Uygulama Eğitimi verildi. Hassa Yalak mevkiinde gerçekleştirilen Uygulama Eğitimine, Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Yıldız ve kursiyerler katıldı.

Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu kursiyerleri ile sohbetinde; “Ülkemiz nüfusunun yaş aralıklarına göre dağılımı birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin tersine genç nüfus lehinedir. Bu büyük bir avantaj olarak değerlendirilse bir övünç vesilesi olsa bile bu genç nüfus yeterince ilgilenilmezse ve yeterince günümüz ihtiyaçlarına göre eğitilmezse işgücü piyasasında talebi karşılamaz ise adeta ateşle oynamak gibidir. Bu kuvvet menfi manada bize geri döner toplumun yaşam standartlarını düşürür hatta güvenlik problemlerine kadar uzanır. Biz burada İş Makineleri Operatörlüğü Kursu çerçevesinde sizlere eski deyimle birer altın bilezik takmak istedik. İnşallah buradan alacağınız sertifika anahtarı ile iş kapısını açar tecrübelerinizi arttırarak yolunuza devam edersiniz. Kursumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı bütün kursiyerlere teşekkür ederim” dedi.

Hassa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından üç adet İş Makineleri Operatörlüğü Kursunun açıldığı, birinin tamamlandığı ve ikisinin devam ettiği belirtildi. Her kursta 12 kursiyerin olduğu ve kurs süresinin 72 saat olduğu bilgisi verildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here