“Gün Omuz Omuza Mücadele Günüdür”

0
80

yılmaz şahutoğlu22CHP’li Şahutoğlu’ndan Arsuz Buluşması…

CHP Hatay Milletvekili aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Alev Palas’da Arsuzlu vatandaşlarla bir araya gelerek, bayanların 8 Mart Dünya emekçi kadınlar gününü kutladı, günün önemine dikkat çekti.

Seçim çalışmalarını ekibiyle birlikte yoğun bir tempoda sürdüren CHP’li Dr. Yılmaz Şahutoğlu’nun Arsuzlularla buluşması ilgi gördü. Toplantıya katılan bayanların Kadınlar gününü kutlayan, karanfil dağıtan CHP’li Şahutoğlu; “Bugün özel bir gün, çünkü hayatımızın yaşam kaynağı ve kendilerini direk emekçinin ta kendisi diyerek nitelendirdiğimiz, kurtuluş savaşından itibaren, bu ülkenin her harcında ciddi anlamda emekleri geçmiş, baş tacı ettiğimiz, bugün emekçi kadınlarımızın günü. Bugün tüm emekçi kadınlarımıza kutlu olsun” dedi.

CHP’li Dr. Şahutoğlu kadının sosyal statüsünün olmadığı toplumun, çağdaş muasır medeniyetler seviyesine çıkmasını beklemenin hayalcilikten öteye gidemeyeceğini söyledi. Sosyal demokrasinin neferleri olarak hayatın her alanında kadını onurlu ve eşit yurttaş olarak gördüklerinin altını çizen Dr. Şahutoğlu, hayatın her alanında aktif yer almasını savunduklarını ve onun öncülüğü için mücadele ettiklerini kaydetti.

Şahutoğlu’ndan Ayrışım Tepkisi!

CHP Hatay Milletvekili aday adaylığı müracaatından sonra ne yazık ki Cumhuriyet Halk Partisinin evrensel değerlerine uygun düşmeyen, söylemlerle karşı karşıya kaldığına işaret eden Dr. Şahutoğlu; “Yılmaz Şahutoğlu Samandağlıdır, adaylığını Samandağ’ından koysun! Bu cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında mücadele veren hiç kimseye yakışık alacak davranışlar, söylemler değildir. Ama ben şuna inanıyorum; Cumhuriyet Halk Partisinin hiçbir tabanının, sizlerin hiçbirinizin bu hissiyat, düşüncede olmadığınızı düşünüyor, buna inanıyorum. Benim meslek hayatım İskenderun’da, Arsuz’da, bu coğrafyada başladı ve bu coğrafyanın insanıyla haşır neşir oldum. Her zaman sizlerle birlikte oldum, bundan sonra da sizlerle birlikte olmaya devam edeceğim. Sağlık sektöründe hizmet veriyordum, bundan sonra yol verirseniz siyasi arenada da hizmet vermek istiyorum” diye konuştu.

yılmaz şahutoğlu23

Hoşgörü Fikrinin Temsilcisiyiz

Cumhuriyet Halk Partililerin derviş Yunus ve Mevlana’nın izinden yürüyen insanlar olduğunu vurgu yapan Dr. Şahutoğlu; “Biz insana insan muamelesi yapan, Yaratılanı yaratandan ötürü seven ve hoşgörünün timsali olan siyasi fikirlerin buradaki temsilcileriyiz. İnsan ayrımı, dar bölge milliyetçiliği yapmak, insanları dışlamak, şu veya bu sebepten dolayı ötekileştirmek bize yakışmaz. Mevcut iktidarı eleştirmenin yegâne sebebi, toplumda huzursuzluğu körükleyen, dışlayan, ayrıştıran, ötekileştiren davranışların fiiliyatların içerisinde yer almasından kaynaklanmaktadır. O yüzden bizim görevimiz, herkesi kucaklamak, sahiplenmek, herkese gölge yapmak. Benim zaten, görev yaptığım bölge itibariyle bölge insanına en çok sahip çıkan bir kardeşiniz olarak bunu gururla söylüyorum, bu anlamda gün birlik günüdür. Gün beraberlik günüdür. Gün, mevcut faşist iktidarı devirmek için, birlikte omuz omuza mücadele verme günüdür. Bunu sizlerle başaracağız” şeklinde konuştu.

Arsuz 2. Antalya, Belek Olmaya Aday…

Arsuz’un yeni ilçe ve özel bir konuma sahip olduğuna da değinen Şahutoğlu şöyle konuştu: “İlçenin alt yapısından, üst yapısına kadar ciddi yatırımlara ihtiyacı var. Bundan sonra inşallah yerel yönetimlerle beraber, iktidara gelirsek, Arsuz’un bölgenin turizm cenneti olması adına elimizden gelen her türlü gayretin içerisinde yer alacağız. Bölge ikinci bir Antalya, ikinci bir Belek kompleksi olma müsait noktadadır. Bizim siyasiler olarak üzerimize düşen yegane görev de, bu bölge insanına hizmet getirme noktasında Ankara’da güçlü bir iradeyle mücadele etmek, bu bölgeye hizmet getirme öncülüğünü yapmak olacaktır. Önemli olan gönderdiğiniz milletvekillerinin geriye dönük olarak bu bölgeye, bu bölge insanına ne kadar sahip çıkacağıdır.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here