Genel Kurulunu Yapan Samandağlılardan Güçlü Birliktelik

0
270

samandağlılar derneği1İskenderun’da faaliyet gösteren Samandağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi geçtiğimiz günlerde yaptıkları genel kurulunda güven tazeledi.

Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yapan ve güven tazeleyen İskenderun Samandağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen dayanışma gecesinde birlik ve beraberliğin en güzel örneği sergilendi.

Genç yaşlı tüm Samandağlılar İsa Taş Plazada yemekli düzenlenen ve yöremizin sevilen sanatçılarından Semir Ray’ın şarkıları ile unutamayacakları bir gece yaşadılar. Gecenin açılış konuşmasını yapan Samandağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihat Altın; “Derneğimizin 6. dayanışma gecesinde yine bir aradayız. Bölgemizde yaşanan olumsuz gelişmeler hepimizi rahatsız etmekte ve ekonomik olarak da herkesin moralini bozmakta.

samandağlılar derneği2

Umarım en kısa zamanda bu karamsarlık ortadan kalkar ve piyasalar canlanır. Yönetim olarak bizler her zaman eleştirilere açığız, ama bu eleştirileri yapacak üyelerimizin genel kurula katılmalarını ve öncelikle derneğimize sahip çıkmalarını bekliyoruz.

Bu dönem dernek binamızı yeni yerine taşıdık. Yeni yerimizde dostlarımızı ve hemşerilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu dönem az da olsa ihtiyacı olan öğrencilerimize burs vermeye başladık. Önümüzdeki dönem bu sayıyı arttıracağımıza inanıyoruz. Derneğimizde her Salı günü ahşap boyama çalışmalarımız da devam etmektedir. Amacımız dernek olarak insanlarımıza ve İskenderun halkına kalıcı hizmetler verebilmektir” dedi.

samandağlılar derneği3

İskenderun Samandağlılar Yardımlaşama ve Dayanışma Derneği yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Cihat Altın, Garbis Kısadur, Murat Eker, Selahattin Hatay, Naim Abacı, Süleyman Miçoğulları, Yahya Eryılmaz, Cevdet Açıkyol ve Genel sekreter Nursen Bağrıyanık.

Yapılan konuşmaların ardından İskenderun’da yaşayan Samandağlı vatandaşlar Hatay yöresinin sevilen ses sanatçılarından Semir Ray’ın Arapça ve Türkçe şarkıları eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here