Fen İşleri Müdürlüğü Kaldırım ve Asfalt Çalışmalarını Sürdürüyor

0
189

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce, kaldırım düzenleme çalışması devam ediyor. Ekiplerce, Fatih Sultan Mahallesi (Orhantepe) ve Güzelçay mahallesinde kaldırım çalışması yapılıyor.

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ayrıca, İsmet İnönü Mahallesi, Numune Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Modernevler Mahallesi ile feyezan kanalı kenarında da kaldırım çalışması yapılacak.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca, asfalt kaplama ve asfalt bakım ve onarım çalışmasını da sürdürüyor. İsmet İnönü Mahallesi ve eski Fener alanında asfalt yama ve onarım çalışması yapıldı. Asfalt kaplama ve asfalt yama ve onarım çalışmalarının ihtiyaç görülen yerlerde program dahilinde devam edeceği belirtildi.

Engelli Çocuk Parkı Yapıldı

İskenderun Belediyesi’nce, T.C.Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Engelli Çocuk Parkı yapıldı. Barıştepe Mahallesi’nde yapılan Engelli Çocuk Parkı’nın, oyun ve spor aletleri kurulumu tamamlandı.

Barıştepe mahallesindeki Engelli Çocuk Parkı, düşük gelir seviyesine sahip ailelerin engelli çocukları için, şehir merkezindeki oyun parklarına götürme imkanı bulunmaması, sosyal yönden zayıf kalan bir gecekondu mahallesinin sosyalleşmesi, topluma entegre olması amacıyla yapıldı.

İskenderun Belediyesi, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve sosyalleşmesine katkı sunmak amacıyla, sahilde Engelliler Derneği yanında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Engelli Park-1 Projesi’ni hizmete açmış, ayrıca engelliler için ücretsiz engelli araç parkı uygulamasını hayata geçirmişti.

İskenderun Belediyesi’nce, engelli vatandaşlarımızın kaldırımlarda rahat ve güvenli yürümesi amacıyla yol gösteren engelli dostu kaldırımlar, oluklu ve kabartmalı olarak iki farklı şekilde yerleştirilen engelli tuğlaları, Belediye birimlerine Braille alfabesiyle kapı etiketleri, belediye binasında engelli tuvaletleri düzenlemesi yapılmıştı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here