Felaket Geliyorum Diyor!

0
124

Mithatpaşa Caddesi üzerinde, Mithatpaşa İlkokuluna yüz metre mesafede bulunan ve bakımsızlıktan çürümeye terk edilmiş evin kiremitleri tehlike saçıyor. Vakıf malı olan iki katlı 90 yıllık tarihi evin çatısındaki kiremitler bir-bir düşüyor. Mahalle sakinleri bu konu hakkında bir önlem alınmasını istiyor.

Geçtiğimiz günlerde esen şiddetli fırtına nedeniyle kiremitlerin yerinden sökülerek düştüğünü belirten duyarlı vatandaşlar o anda evin etrafında kimsenin bulunmamasından dolayı, şans eseri olarak faciadan dönüldüğünü belirttiler.

Uzun zamandır çürümeye bırakılmış bina için herhangi bir önlem alınmadığına da işaret eden Vatandaşlar; “Evin çatısındaki kiremitler tam bir felaket habercisi! Düşmeleri durumunda ciddi yaralanmalara hatta ölümlere sebebiyet verecek bir konumdalar. Özellikle öğlen ve akşam okul çıkış saatlerinde öğrenciler bu evin önünden geçmektedir. Okul çıkışları sırasında kiremitlerin düşmesi halinde can ve mal tehlikesiyle karşı karşıya kalınabilinir. Bundan dolayı yetkililer bu sorunun çözümü için bir an önce harekete geçmelidir” şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

Vatandaşlar, evin etrafına birçok aracın da park ettiğini bir gün büyük bir sıkıntı yaşanmasının an meselesi olduğunu belirterek tedirginliklerini dile getiriyorlar. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here