Evde Yapılan Aramada Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

0
82

silah yakalandı3Güvenlik güçleri, il merkezinde iki evde yaptığı aramada gümrük kaçağı bazı silah ve mühimmat ele geçirdi. Yapılan operasyon sonunda gözaltına alınan iki kişi hakkında adli tahkikatın sürdürülmekte olduğu belirtildi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklama, ilimiz genelinde kaçakçılık faaliyetlerini önlemeye yönelik olarak güvenlik güçleri tarafından sürdürülen çalışmalar neticesinde gümrük kaçağı bazı silah ve mühimmat ele geçirildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca, polis birimleri tarafından 8 Mart 2015 Pazar günü saat 16.00 sıralarında il merkezinde iki evde yapılan aramada; 7 adet değişik çap ve markalarda tabanca ile bunlara ait şarjörler, 1 adet Shea marka uzun namlulu otomatik silah ve 2 adet şarjörü, 5 adet namlusu kesilmiş av tüfeği, 2 adet otomatik av tüfeği,  2 adet kırma av tüfeği,  224 adet tabanca fişeği ile 1 adet kasatura ele geçirildiği kaydedildi.

Hatay Valiliği açıklamasında, olayla ilgili olarak gözaltına alınan iki kişi hakkında adli tahkikatın sürdürülmekte olduğu da kamuoyuna açıklandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here