Emniyetten Hırsızlık Operasyonu: 5 Kişi Gözaltına Alındı

0
59

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, kente gerçekleştirilen bir operasyonla, 5 kişilik bir hırsızlık şebekesini çökertti. Operasyonda, şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, Televizyondan Laptop Bilgisayara, Fotoğraf Makinesinden Güvenlik Kamerasına, Gitardan Cep Telefonuna ve Tabancadan Alkollü İçeceğe kadar birçok eşya ele geçirildi.

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince gerçekleştirilen çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Özyiğit, 5 kişinin yakalandığı operasyonla ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi;

“İlçemiz genelinde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik yapılan araştırmalar neticesinde, Asayiş Büro Amirliğince S.E., F.E., İ.A., M.A. ve R.K. isimli şahısların hırsızlık yaptıkları ve çaldıkları çeşitli malzemeleri ikametlerinde sakladıkları yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine, İskenderun Sulh Ceza Mahkemesi’nden alınan arama kararına istinaden, şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda; 4 Adet LCD Televizyon, 6 Adet Televizyon Kumandası, 1 Adet Laptop Bilgisayar, 1 Adet Fotoğraf Makinesi, 1 Adet Güvenlik Kamerası, 1 Adet Playstation 2 Oyun Konsolu, 1 Adet Zenon Far Sistemi, 1 Adet Gitar, 1 Adet Cep Telefonu, 1 Adet Modem, 2 Şişe Parfüm, 3 Adet Bağlantı Kablosu, 9 Şişe Alkollü İçecek, toplam 194 Adet Muhtelif Giyim Eşyaları, 1 Adet Bilgisayar Kasası, 1 Adet Bilgisayar Monitörü, 1 Adet DVD Uydu Alıcısı, 1 Adet Navigasyon, 1 Adet Bilgisayar Kamerası, 3 Adet Tüfek ve 2 Adet Fişek, 1 Adet Tabanca elde edilmiştir.

Konu ile ilgili olarak 5 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup, elde edilen malzemelerden Belen Jandarma Komutanlığı bölgesinde 3 ayrı ikametten, Arsuz İlçe Emniyet Müdürlüğü bölgesinde 2 ayrı ikametten ve İskenderun Denizciler Mahallesinde ise 1 işyerinden olmak üzere toplam 6 yerden çalınan hırsızlık malzemeleri olduğu tespit edilerek, şahıslar Emniyetteki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilmiştir.

İlçemizde başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmalarımız aynı kararlılıkla ve hassasiyetle devam edecektir.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here