Emniyet, Kaçakçılara Göz Açtırmıyor!

0
36

İlçe Emniyet Müdürlüğü Başarılı Operasyonlarına Devam Ediyor

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sigara kaçakçılığı suçu, mali suçlar ve narkotik suçlar kapsamında bir hafta boyunca yapılan başarılı operasyonlarda 22 şahsa yasal işlem uygulandı.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, 3-10 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu doğrultuda Sigara Kaçakçılığı Suçu kapsamında 03/11/2017 ile 10/11/2017 tarihleri arasında 6 olay meydana geldiği belirtilirken, olaylara yönelik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliğince başarılı bir operasyon gerçekleştirilerek, söz konusu operasyon neticesinde toplam 7 şüpheli şahsa yasal işlem yapıldığı ve 4119 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildiği kaydedildi.

Mali Suçlar kapsamında 03/11/2017 ile 10/11/2017 tarihleri arasında ise 3 olay meydana geldiği açıklanırken, olaylara yönelik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliğince başarılı bir operasyon gerçekleştirildiği, söz konusu operasyon neticesinde toplam 4 şüpheli şahsa yasal işlem yapıldığı ve 1 adet sahte sürücü belgesi, 2 adet sahte nüfus cüzdanı ve 1 adet sahte banknot ele geçirildiği duyuruldu.

Narkotik Suçlar kapsamında ise 03/11/2017 ile 10/11/2017 tarihleri arasında 9 olay meydana geldiği ifade edilirken, olaylara yönelik Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM) Grup Amirliğince başarılı bir operasyon gerçekleştirildiği, söz konusu operasyon neticesinde toplam 11 şüpheli şahsın yakalandığı ve 1 şahsın sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır. Ayrıca, toplamda 1265 gr. Esrar maddesi, 13 adet Captagon uyuşturucu hap, 40 gr. Eroin maddesi, 10 kök Hint Keneviri bitkisi ve 2 adet Ecstasy uyuşturucu hap ele geçirildiği aktarıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ayrıca; “İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce; Halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan  (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülmektedir.

İlçemizde başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmalarımız aynı kararlılıkla ve hassasiyetle devam edecektir” ifadelerine yer verildi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here