Dolandırıcılara Dikkat!

0
44

Hatay Valiliği, Valilik makamının ismini kullanarak vatandaşlardan para talep eden art niyetli kişilere karşı dikkatli olunmasını istedi. Hatay Valiliğince resmi internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Valiliğimizce birçok kez yazılı/görsel medya yoluyla yapılan uyarı ve açıklamalara rağmen; Valilik makamına intikal eden bilgilerden art niyetli şahısların makam ve unvanları kullanarak (telefon etmek, elektronik posta göndermek vb.) bazı hayırseverlerimizden, işadamlarımızdan, sivil toplum temsilcilerimizden ve yöneticilerimizden çeşitli vesilelerle yüksek miktarlarda para talep ettikleri anlaşılmıştır.

Kamu personelinin herhangi bir yolla para talep etmeyeceği hakkında yapılan tüm uyarılara rağmen yaşanan dolandırıcılık olaylarını önlemek maksadıyla; yardım veya herhangi bir gerekçe ile para talebinde bulunan şahıslar tarafından arandığınızda jandarma (156) ve polis (155) telefonlarını arayarak bilgi vermeniz, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması hususunda kolaylık sağlayacaktır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması bakımından konu ile ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica olunur.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here