Doğa Okulları Anasınıfı Öğrencileri Down Sendromlu Çocukları Ziyaret Etti

0
167

bld-down-sendromu2İskenderun Doğa Okulları anasınıfı öğrencileri Down Sendromlu çocuklar ile bir araya geldi. Down Cafe’de gerçekleşen ziyarete Doğa Okulları İlkokul Müdürü Fahri Demirel, veliler ve öğretmenlerde katıldı.

Okul müdürü Fahri Demirel yaptığı açıklamada, ziyaretteki amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunun altını çizerek; “Down Cafe’ye ziyarette bulunarak Down Sendromlu kardeşlerimiz ile minik öğrencilerimizi tanıştırmak ve farkındalık oluşturmak istedik. Bu ziyaret çok faydalı ve yararlı olmuştur. Bu ziyaret minik öğrencilerimizin hayata bakış açılarına yeni bir pencere daha kazandırdı. Minik yavrularımızın bundan sonra daha hassas ve duyarlı davranacağına inanıyoruz.

bld-down-sendromu2

Okul olarak topluma faydalı, bilgili ve örnek olacak güzel ahlaklı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Biz çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren hep iyiliği, güzelliği, kardeşliği ve yardımseverliği öğretiyoruz. Bizleri burada misafir eden +1 Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil ve Belediye Başkanımız Seyfi Dingil’e teşekkür ediyoruz” şeklinde görüş beyan etti.

Yapılan konuşmaların ardından minik öğrenciler Down Sendromlu kardeşleri ile eğlenerek hoşça bir vakit geçirdiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here