Dingil; “Basına Büyük Görevler Düşüyor”

0
83

seyfi-dingil-11İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Basına Büyük Görevler Düşüyor”

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Dingil, vatandaşlarımızın bilgilendirilmesinde ve tarafsız haber almasında basın mensuplarının önemli bir görev üstlendiğini belirtti.

Toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının en etkili yollarından biri olan basına, ülkemizin içinde bulunduğu zorlu günlerde büyük görevler düşmekte olduğunu ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “Basın camiası toplumların aydınlatılması, toplumsal tüm olaylarda gerekli reaksiyonların gösterilmesi, anayasal bir hak olan halkın doğru bilgilendirilmesi gibi görevlerini fedakârca yerine getirmektedir. Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan basının önemi 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, meslek etiğini her şeyin üstünde tutarak insanların kişilik haklarına saygılı olan, bilgi kirliliği değil topluma haber ve yol gösteren yorumlarını sunan, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden tüm gazeteci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, mesleklerini büyük bir özveriyle ifa eden tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here