CHP İl Örgütü’nden ‘Seçilmişlerin Buluşma Toplantısı’

0
133

chp hatay1Güzelmansur; “Enerjimizi Birbirimize Değil, Partimize Harcayacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanlığı, ‘Seçilmişlerin Buluşma Toplantısı’ düzenledi. Harbiye’de bir restoranda düzenlenen yemekli toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Selin Sayek Böke, TBMM Katip Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Hilmi Yarayıcı, Serkan Topal, Birol Ertem, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile eşi Doç. Dr. Nazan Savaş,  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Nihat Matkap, İlçe Belediye Başkanları, İl Yönetimi ve İlçe Başkanlıkları, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan CHP’nin ilke ve devrimleri yaşatmak adına öncü bir ruh üstlenerek cumhuriyeti yaşatmak ve hepimizin bir misyon üstlenmesi gerekmektedir.

chp hatay2

Hatay’ımızın hoşgörülü ve yapıcı değerlerini tüm Türkiye’ye yansıtmaya çalışmalıyız. CHP Hatay’da artık enerjimizi birbirimize değil, partimize, partimizi daha fazla nasıl oy oranını arttırabileceğimiz üzerine harcayacağız. Parti içi samimiyet, güven ve kurumsal kimlik kazandırmak için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum.

Sizleri CHP’de birlik olmaya, CHP’yi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Defne, Samandağ, Arsuz belediyelerinin yanı sıra başta İskenderun belediyesi olmak üzere ilçe belediye sayımızı en az 6’ya, büyükşehir belediye meclisi üye sayımızı en az %60’a Hatay büyükşehir belediye başkanlığını bir daha bırakmamak kaydıyla kazanmaya, Hatay’da milletvekili sayımızı 5’in üzerine çıkaracağımıza huzurlarınızda CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur olarak söz veriyorum” şeklinde konuştu.

chp hatay3

Savaş: “Hatay’ın Aydınlık Geleceğini Birlikte İnşa Edeceğiz”

Kurultay ve kongre süreçlerinden sonra parti içi moral ve dayanışma hissiyatının artması için düzenlenen yemekte konuşan Başkan Savaş; “Beraber çıktığımız bu yolculukta Hatay’ın aydınlık geleceğini inşa etmek üzere tüm gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz. Salondaki arkadaşlarımın gözlerindeki ışıltıyı görünce bunu hissedebiliyorum. Bu güzel günde bizi bir araya getiren Başkanımız Mehmet Bey’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Selin Sayek Böke: “Emeklerimizin Karşılığını Daha Büyük Başarılar Kazanarak Alacağız”

CHP Hatay İl Örgütü’nün davetlisi olarak gelen ve partililerin büyük sevgi gösterdiği Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ise; “Hatay’da olmaktan ve aranızda bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Hatay, hem partimiz hem de ülkemiz için büyük öneme sahip bir şehrimizdir. İnşallah emeklerimizin karşılığını hep birlikte daha büyük başarılar elde ederek kazanırız. Ev sahipliğiniz ve misafirperverliğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here