Büyükşehir Denetliyor Hatay Halkı Huzura Kavuşuyor

0
100

büyükşehir denetleme1Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Denetim Ekibi Hatay genelinde sürdürdüğü denetim çalışmalarına devam ediyor. Halkın sağlıklı ve huzurlu bir çevrede yaşamını sürdürmesi amacıyla yapılan çalışmalar pek çok alanda gerçekleştiriliyor.

Hem BİMER üzerinden hem vatandaşların bizzat arayarak Büyükşehir Belediyesine ilettiği şikâyetleri değerlendiren ekip şikâyete veya talebe konu olan işletme ve bölgelere giderek yerinde inceleme yapıyor. Son denetim çalışmasını Arsuz, Belen ve Dörtyol’da gerçekleştiren ekip gün içerisinde şikâyet sahiplerine de ulaşarak birçok adreste inceleme yaptı. İlk olarak Belen Bakras Mahallesi’nde çöp döküm sahası olmadığı halde ormanlık bir araziye çöp döküldüğü ve bunun yerleşim yerlerini rahatsız ettiği şikâyetini değerlendiren ekip burada inceleme gerçekleştirdikten sonra ilgili vatandaşa da gerekli bilgilendirmeyi yaptı. Ardından yine Belen İssume Mahallesi’nde bulunan bir fırının bacasından çıkan kül ve yabancı maddelerin rahatsızlık verdiği bilgisini alan ekip fırında zabıta ekipleri eşliğinde inceleme yaptı.

Bacanın yönetmeliğe uygun olup olmadığı incelendikten sonra zabıta ekipleri fırını da hijyen yönünden inceledi. İşletme sahiplerine gerekli uyarılarda bulunduktan sonra Belen Karapelit Mahallesi’ne geçen ekip burada kötü kokulara neden olan atıkları tespit etti ve kaldırılması için gerekli işlemleri yaptı. Çevre Denetim Ekibi yapılan inceleme çalışmalarının ardından Dörtyol’da, MMK Metalürji firmasının bölgede kuracağı kömür depolama tesisi için düzenlenen büyük “Halkın Katılım Toplantısı”na da yetkili kurum personeli olarak katılım gösterdi.

Hatay halkının huzuru ve rahatı için çalışmalarına ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, çevre denetimi konusunda da çalışmalarını sürdürerek daha temiz, insan sağlığını tehdit etmeyecek bir çevre yaratma noktasında üstüne düşeni yapmaya devam edeceğini bildirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here