“Bölünmeyeceğiz, Daha Çok Birleşip Bütünleşeceğiz”

0
113

isdemir grev3Çelik İşçisi, İsdemir’de Bir Kez Daha Kenetlendi!

İsdemir işçisi grevin ikinci gününde de İsmail Akçakmak Kapısı’nda coşkuyla buluşup kenetlendi. İsdemir Genel Müdürü tarafından Karayolları önünde saat 17.00’de işçilere konuşma yapılacağının işveren tarafından duyurulmasına karşın, çelik işçisi otobüslere binmeyerek fabrika sahasını yaya yürüyüp, İsmail Akçakmak Kapısı’ndaki arkadaşlarıyla buluşup, kucaklaştı ve kelimenin tam anlamıyla kenetlendi.

“İşçi, sendika omuz omuza, Direne-Direne kazanacağız, İsdemir bizimdir, bizim kalacak, İşçiyiz, haklıyız, söke söke alırız, İşveren baksana, kaç kişiyiz saysana” sloganlarının atıldığı buluşma sırasında alkış, ıslık ve sloganlar eşliğinde bir konuşma yapan Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önde; “Allah hepinizden razı olsun. Her tür baskıya rağmen buradasınız, direne-direne kazanacağız demiştik. Allah’tan başka kimseden korkmuyoruz demiştik. Sizler benim yol arkadaşlarımızsınız. Ben de sizlerin yol arkadaşıyım” diye konuştu.

Şube Başkanı Metin Önde’den sonra söz alan Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ise; “Dürüst durdukları, dik durdukları için tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 6356 sayılı yasanın 58. Maddesini uyguluyoruz. İşveren olmak yasaları görmemek, işçiyi esir gibi görmek değildir. Bugün genel müdürlük makamında oturan zatın hatası var. İçeride kalan arkadaşlarımızla toplantı yapma isteği hatalı bir davranıştır.

isdemir grev4

Bizi örgütsüz bırakıp, bölmek, parçalamak ve bizleri bir birimize düşürmek için olmadık numaralar başlattılar. Arkadaşlarımız ise dimdik durup, otobüslere binmeyerek yürüme haklarını kullandılar. Yürümek yasak olur mu? Sen gelip işçileri zorla otobüse bindirmek istersen  işçi kardeşlerimizde ‘al o otobüsü başına çal’ der. Kimse sabrımızı zorlamasın. İşçilerle toplantı yapacak olan işçi temsilcisi arkadaşlarımızdır. Allah’a şükür bizler daha sağız ve ölmedik” şeklinde konuştu.

Mübarek Ayda Bizi Greve Çıkardılar!

Bölünmeyeceklerini, dik duruşlarını sürdüreceklerini kaydeden Genel Başkan Gül; “Sevgili işçi kardeşlerim. Bizim telefonlarımız, bizim mesajlarımız dışında asla kimseye itibar etmeyeceksiniz. Bölünmeyeceğiz, daha çok birleşip bütünleşeceğiz. İçimizde kendini bilmez 15-20 tane ispiyoncu var. Onları da Türk işçi sınıfı ve Hatay halkı affetmeyecektir. Buradan İsdemir yönetimine çağrıda bulunuyorum. Çelik işçisiyle uğraşmayın. Ramazan ayında hepimiz orucuz. Ben de orucum. Allah’ın bu mübarek ayında bizi greve çıkaranlar zaten Allah’ın bedduasını alacaktır. Şimdi nezih ve bize yakışır bir biçimde dağılalım. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Genel Başkanın konuşması sonrası binlerce çelik işçisi olaysız dağıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here