“Bölge Halkı Bunu Hak Etmiyor”

0
50

mehmet ali ediboğlu3CHP’li Vekil Edipoğlu Sınırda Bir Açıklama Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, beraberindeki CHP Hatay İl Örgütü yöneticileriyle birlikte, yaklaşık bir aydır çatışmaların sürdüğü Keseb’e 3 kilometre uzaklıkta bulunan Yayladağı Sınır Kapısı önünde bir basın açıklaması yaptı.

Bölgede süren çatışmaların son bulmasını istediklerini söyleyen Edipoğlu; “21 Mart’ta burada başlayan çatışmalar bugün maalesef devam ediyor. Çatışmaların devam etmesi ölümlerin ve yaralanmaların devam etmesi anlamına geliyor. Bizim siyasetçi olarak değil insan olarak en rahatsız olduğumuz konu insanların yaralanmaları, ölmeleri, sakat kalmaları.

Suriye’de çatışmaların en yoğun yaşandığı yer hemen Hatay sınırının güneyinde bulunan Keseb kasabası ve hemen yanındaki kırsal alan. Biz üç yıldan beri Suriye’de bölge barışını tehdit eden bir savaşın olduğunu, Suriye’de savaşın uzun sürmesinin yansımalarının Türkiye’ye de olumsuz yansımaları olacağını söyleyip durduk. Ancak iktidardaki AKP’ye biz bunu anlatamadık.

Hemen hemen her gün Suriye’deki çatışmalarda yaralanan kişilerin içinde olduğu ve onları taşıyan, Antakya’dan geçen yaralı taşıyan her ambulans bizim içimizi acıtıyor. Bunu bölge insanı hak etmiyor. Bizim insanımız Suriyeli kardeşlerimiz hak etmiyor” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here