Belen Belediyesinden ‘Kanserle Savaş’ Konferansı

0
147

belen-kanser günü1Belen Belediyesi, 4 Şubat Dünya Kanser günü dolayısıyla kanserle savaşa yönelik farkındalık oluşturmak ve ilgi arttırmak amacıyla bir konferans düzenledi. Belen Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Belen idare amirleri ve Belen halkı hazır bulundu.

Düzenlediği Sosyal Sorumluluk Konferansında, toplumsal bilincinin artmasını hedeflediklerini belirten Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu; “İlkeli, doğru ve dürüst bir yönetim anlayışı ile hareket eden Belen Belediyemizi, modern ve çağdaş anlayışla geleceğe taşımak amacıyla çalışmalarımızı sürdürürken, sağlıklı ve mutlu bir toplum inşa etmek adına sosyal sorumluluk projelerini de yürütüyoruz. Yaşamımız boyunca, sahip olabileceğimiz, en değerli şey sağlığımızdır. Sağlık en büyük zenginliğimizdir. Bizler, sağlıklı, huzurlu bir şekilde yaşantımıza devam ederken hastalanmamıza neden olan sorunlarla da karşı karşıya kalabiliriz. Sağlığımıza dikkat ettiğimiz sürece, oluşabilecek sorunlara karşı, kendimizi korumuş oluruz. Hastalanmamıza neden olabilecek, her türlü davranıştan sakınmalı, sağlığımızı korumak için bilinçli bir şekilde davranmamız gerekmektedir.

belen-kanser günü2

Kanserden korunmak, kanser tedavisinden, her zaman daha kolay ve daha ucuzdur. Kanserle ilgili bildiklerimizin artması, erken tanı ve tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi ile birlikte bizler, kanserle mücadelede bilgi ve bilinçle daha güçlü oluruz. Bu illeti önlemek ve korunmak, tedavi kadar önemlidir. Bu nedenledir ki; “Erken teşhis hayat kurtarır” derler. Sağlık her zaman önceliğimiz olmalı” dedi.

Başkan Vurucu, daha sonra Belen Toplum Sağlığı Merkezi doktorlarından Dr. Sehernaz Gök’e sözü bıraktı. Dr. Sehernaz Gök, kanser hastalığının nedenleri, kanserden korunma yöntemleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Kanserden korunmak ve sağlıklı yaşamak için, beslenme ve sağlık konularına dikkat edilmesi gerektiğini, korunmak için sağlıklı besinler tüketilmesi ve bilinçli spor yapılması gerektiğini anlattı.

Katılımcıların sorularını yanıtlayan Dr. Sehernaz Gök’ün sunumunu tamamlamasının ardından Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Dr. Gök’e teşekkür ederek bir buket ile birlikte Belen’e özgü yöresel ürünlerden oluşan bir armağan paketi sundu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here