Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu; “Milli Mücadele, Büyük Zaferle Sonuçlanmıştır”

0
410

belen belediye başkanı3Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması ile başlayan milli mücadelede, tarihi bir adım atıldığını kaydeden Vurucu; “19 Mayıs, İstiklal Mücadelemizin düşmana karşı duruşumuzun, mücadelemizin de simgesidir. Bu mücadele tüm Anadolu’ya dalga dalga yayılmış ve bugünkü varlığımızın göstergesi olmuştur. Türkiye’nin, Cumhuriyetin temellerinin atıldığını bu kutsal mücadele daha sonra Büyük zaferle sonuçlanmıştır. 19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadele, günümüzde de yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. O gün nasıl ki istiklalimiz için büyük bedeller ödenmiş ise bugün de istikbalimiz için büyük bedeller ödenmekte; istikbal mücadelemiz, şehitlerimizden aldığımız güç ve ilhamla tıpkı istiklal mücadelemiz gibi azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize olan inancımız ülkemize; eşitlik, adalet, insan hakları, demokrasi ve hukuk alanında hayal ettiğimiz Türkiye’yi inşa edeceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here