Belediye Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi

0
86

bld-iş güvenliği1İskenderun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldı. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli personelin katılımıyla Turist kampında gerçekleşti. Uzman doktor ve iş güvenliği uzmanı kontrolünde verilen eğitimlerde şu konulara ele alındı.

İş kazalarının ve meslek hastalıklarının %98 oranında önlenebileceği ve önlemenin ödemekten daha kolay olduğu anlayışının öneminin vurgulandığı eğitimde konular:  “Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, İşyeri temizliği ve düzeni, İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, Kimyasal, fiziksel ve Ergonomik risk etmenleri, Elle kaldırma ve taşıma, İş ekipmanlarının güvenli kullanımı, Güvenlik ve Sağlık işaretleri, İşyerindeki tehlikeler” olarak maddelendirildi.

İş güvenliğinin ardından, İş sağlığı eğitim konuları: “Meslek hastalıklarının sebepleri, Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, Biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, İlkyardım” günlük yaşamdan örnekler verilerek anlatıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here