Başvurular 30 Nisan’da Bitiyor

0
61

gübretaş yarışmaGübretaş’tan “Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması”

Sektörünün öncü firması GÜBRETAŞ’ın Eylül ayında başlattığı “Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması”na başvurular 30 Nisan’da sona eriyor. Jürisinde özellikle basın fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli isimlerin yer aldığı yarışmada, dereceye girenlere toplam 11 bin TL para ödülü dağıtılacak.

Tarım sektöründeki sosyal sorumluluk çalışmalarıyla ön plana çıkan GÜBRETAŞ’ın Eylül ayında başlattığı ‘Bu Toprağın Renkleri’ isimli Basın Fotoğraf Yarışması’na başvurular 30 Nisan’da sona eriyor.

Başvuruların sadece internet üzerinden yapıldığı yarışmada, toplam 11.000 TL’lik para ödülü verilecek. Birincilik ödülü olarak 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye 1.500 TL’lik para ödülünün konulduğu yarışmada 3 kişiye de mansiyon ödülü verilecek.

Yarışmanın jürisinde özellikle basın fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli isimler yer alıyor. Abdurrahman Antakyalı, Coşkun Aral, Garbis Özatay, İsmail Küçük, Sabahattin Kayış, Selahattin Sevi ve Yakup Güler’den oluşan yarışma jürisi, sonuçları 6-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında değerlendirecek. Sonuçlar 14 Mayıs 2013’teki Dünya Çiftçi Günü’nde açıklanacak. Yarışmadan sonra fotoğrafların yer aldığı bir sergi de düzenlenecek.

Yerel ve ulusal basında görev yapan tüm medya mensuplarına açık olan yarışmanın bu yılki ana teması “Anadolu Topraklarında Tarım” olarak belirlendi. Katılımcılar, Türkiye’nin farklı bölgelerinden üretim, hasat, ekim, dikim, gübreleme gibi tarımsal faaliyetler ile bu alandaki insanları en iyi fotoğraf karesinde buluşturmaya çalışacak. Başvuru ve yarışmayla ilgili detaylar www.butopraginrenkleri.org adresinden alınabilecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here