Başkan Seyfi Dingil, Yetim Çocuklarla Buluşuyor

0
80

bld-yetim çocuklar1İskenderun Belediyesi sosyal belediyecilik alanında yaptığı etkinliklerle farkındalık oluşturmaya devam ediyor. “Bizim Yetimler İskenderun’da Buluşuyor ”parolası ile hazırlanan etkinlik 10 Nisan 2016 tarihinde yapılacak.

İskenderun Belediyesi ile Medeniyet Vakfı’nın ortaklaşa düzenleyeceği yetimler buluşmasında İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belediye Sosyal Tesislerinde yetim çocukları ile kahvaltıda bir araya gelecek. Yetimlerin toplumların en hassas bireyleri olduğunu belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Kadim medeniyetimiz öksüz ve yetimlere azami önem göstermiştir. Bizler de bu düşünce ve inanç yapısına sahip olan kadim medeniyetimizin temsilcileri olarak dezavantajlı grupların her zaman yanlarında yer alıyoruz. Yerel yöneticiler olarak mümkün olduğu kadar toplumsal değerleri ortaya çıkaracak çalışmaları hayata geçiriyoruz. Belediye olarak dayanışma ile birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştıracak faaliyetleri gerçekleştirmeye önem gösteriyoruz. Klasik belediyecilik hizmetleri ile yetinmek istemiyoruz” diye konuştu.

Medeniyetler Vakfı’nın her daim hayırlı hizmetlere imza attığını dile getiren Başkan Seyfi Dingil; “Böylesine güzel ve hayırlı hizmetler milletimizin büyük bir dayanışma içinde olduğunun en büyük göstergesidir. Bize de bu hizmetlerde üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmek düşüyor” dedi. Proje kapsamında yaklaşık 120 yetim çocuk Başkan Seyfi Dingil ile bir araya gelerek çeşitli aktivitelerle dolu güzel bir gün geçirecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here