Başkan Savaş, Samandağlılarla Bir Araya Geldi

0
65

savaş-samandağ1‘Hatay’ı Cazibe Merkezi Haline Getirmek İçin Çaba Harcıyoruz!’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hemşerilerinin talep ve önerilerini bizzat dinleyerek, il genelinde ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetler üretme anlayışıyla hareket ediyor. Başkan Savaş, bu bağlamda Cuma günü Samandağ ilçesi Kurtdere Mahallesinde organize edilen mahalle toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi.

Gerçekleşen toplantıya, Başkan Savaş’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan ve vatandaşlar katıldı.

 Bizim İçin En Kıymetli Hizmet, İnsan Hayatını Korumaktır

Hizmet hamlelerinin haricinde barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği toplantıda, Başkan Savaş öncülüğündeki HBB’nin bugüne dek Samandağ’a yaptığı nitelikli ve geleceğe dönük hizmetler masaya yatırıldı.

Yaz mevsiminin gelişiyle Hatay’ın en önemli turizm noktalarından olan Samandağ ve Çevlik sahillerinde alınan güvenlik önlemleri ve çevre temizliği hizmetlerinden bahseden Başkan Savaş; “Yerli ve yabancı turistlerin şehrimizde huzurlu, insana yakışır bir şekilde güzel bir tatil yapmaları, verimli zaman geçirmeleri için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Yeni aldığımız araçlarla deniz ve sahil kirliliğinin önüne geçeceğiz. Tam donanımlı cankurtaran personeli ve botlarımız da olası boğulma vakalarına karşı sezon boyunca görevlerinin başında olacaklardır. ‘İnsanların en hayırlısı insana faydalı olandır’ ilkesi ile insan hayatını korumak bizim için en önemli hizmettir. Hatay’ı Akdeniz turizminin cazibe merkezi haline getirmek için yoğun çaba harcıyoruz” şeklinde konuştu.

savaş-samandağ2

Genel Başkanımız 4 Haziran’da Hatay’a Gelecek

Savaş yaptığı konuşmada iki yıldır Hatay’da huzur ortamının sağlanması için çalıştıklarını da söyledi. Halkın huzurunun, siyasi ranttan önemli olduğunu vurgulayan Savaş; “30 Mart’ta Hatay halkı bir oldu, iri oldu, diri oldu bizlere destek verdi. 30 Mart’taki sonucun ne olduğunu çok iyi biliyorum. Günde 17-18 saat çalışıyorum. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ile aynı ekibin insanları olarak iki ayrı müessese gibi değil eş müesseseler olarak çalışıyoruz. Mithat Başkan arıtma tesisinin yüzde 23’nü bitirmişti. Beraber açılışını gerçekleştirdik. Yeniçağ köyünde köprü çalışmamız var. 25.000 kişiyi ilgilendiren bir köprü yakında açılışını yapacağız. Genel Başkanımız bir aksilik olmazsa 4 Haziran’da Hatay’a gelecek, toplu açılışlar yapacağız. Hatay halkı sadece 30 Mart’ta dimdik durmadı. 30 Mart’tan sonrada sükûnetini korudu.

Yüzyıllardan kalma kardeşlik ortamını koruyacağız. Bu toprakların karıştırılmasına izin vermeyeceğiz. Bir yere fitne girdiği zaman çıkarmak zor olur. Empati ve sempati sevgi dilini korumalıyız. Sadece üç ilçe belediyesi yetmez. Diğer belediyeleri de kazanmalıyız. Soldaki hastalık çabuk birbirine küsme darılma. Biz birlik olmalıyız. Yoksa bir sürü yüzsüz ortalığı alır. Mithat Başkan zor şartlarda çalışıyor. Biz Samandağ halkının 30 Mart’ta bize verdiği desteğin hakkını vermek için çalışıyoruz. Yüzünüze göz bebeğinize bakacak kadar temiz çalışıyoruz. Önce huzura ihtiyacımız var. Biz elimizden geleni yapıyoruz, arkamızda hem sizlerin duasını hem de elini hissetmek istiyoruz” dedi.

Samandağlı Vatandaşlar, Başkan Savaş’ın Hizmetlerinden Memnun

Keyifli bir ortamda ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak gerçekleşen toplantıda vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Büyükşehir’in kurulduğu tarihten itibaren halkına değer vererek yapmış olduğu hizmetlerine teşekkür ederek, her zaman Başkan Savaş’ın yanında olduklarını kaydettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here