Başkan Savaş; “Kadına Yönelik Şiddet, Ayrım Ve İstismar Son Bulmalı”

0
108

lütfü savaş4Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Savaş mesajında, ailenin temelini oluşturan ve toplumsal yapının en önemli unsurlarından olan kadınların daha huzurlu ve güvenli bir dünyada yaşaması temennisinde bulunarak; “Bugün kadınların özgürlük, eşitlik mücadelesine, yaşam haklarına ve çalışma koşullarına dikkat çekmek açısından çok önemli ve anlamlı bir gündür. 8 Mart, kadına yönelik şiddetin, toplumsal cinsiyet ayrımcılığının ve cinsel istismarların yaşanmadığı bir dünya için bir kez daha kadınların sesine ses olduğumuz gündür. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aydınlanma, ilerleme ve gelişmenin en önemli koşullarından bir tanesinin kadınların özgürleşmesidir.

Bu nedenle cinsiyet eşitliği bilinci içselleştirilmeden hiçbir alanda ilerleme kaydetmek mümkün olmayacaktır. Bizler hem özel yaşamımızda hem de iş dünyamızda adımlarımızı bu bilinçle atıyor, kadınlarımızın sosyal, eğitsel, kültürel ve siyasal yaşama katılımını arttırmak amacıyla yoğun çaba harcıyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here