Bartık; “Bölgemizle Büyümek Zorundayız”

0
130

itso-gaziantep1Gaziantep Ticaret Odası Başkanı, İTSO’yu Ziyaret Etti

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve İşadamı Tevfik Öz,  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasına nezaket ziyaretinde bulundular. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ile bölge ekonomisi ve Hassa Tüneli hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Hassa’ya kurulacak Organize Sanayi Bölgesi ve Amanos tünelinin tamamlanması ile birlikte çok kısa bir sürede yatırımcıyı körfezle buluşturmayı hedefliyoruz. Ordu’dan başlayan ve İskenderun Körfezi’ne inecek olan Karadeniz Akdeniz bağlantı yolu projesi ile ilgili çalışmalarda da önemli mesafeler alındı. Karadeniz-Akdeniz bağlantı yolu projesi de bölgemiz için hayati önem taşıyan projeler arasında yer almaktadır. Bu konuda bölge iş adamları olarak çalışmalarımız ve girişimlerimiz devam ediyor. Amacımız, bölgemizin ekonomik yönden kalkınmasıdır. Gaziantep ve bölge iş adamlarımızın da ortak temennisi; Dörtyol-Hassa Amanos Tüneli projesine bir an önce başlanması ve Hassa’da kurulacak yeni OSB’nin hayata geçirilmesidir” dedi.

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Bartık, “Ortadoğu Pazarı Bölgemiz İçin Önemli”

Ziyarette konuşan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ise; “Yalnız başınıza büyümenin bir anlamı yok, bu şuna benziyor, bir mahallede herkesin aç olduğu bir noktada siz tok olmaya kalkarsanız, uzun süreli yaşama şansınız olmaz. Çevrenizle beraber büyümeniz lazım. Biz Gaziantep’in hızlı büyüdüğünü biliyoruz ve kabul ediyoruz, diyoruz ki artık; biz bölgemizle büyümek zorundayız. Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye ile beraber hareket etmeliyiz” dedi.

itso-gaziantep2

Bartık konuşmasında güç birliğinden bahsederek; “Biz zaten odalar bazında üç ayda bir toplantı yapıyoruz, müşterek sorunlarımızı tartışıyoruz. Hep birlikte gelişeceğiz. Üretim gücüne çok güveniyoruz ve gelecekte çok büyük fırsatlar bizi bekliyor. Özellikle Karadeniz’de çok ciddi fırsatlar bizi bekliyor. İran tarafında fırsatlar bizi bekliyor. Her ne kadar Suriye’de bugün savaş varsa da, Suriye’de de ciddi fırsatlar bizi bekliyor. Yani biz bir an önce bu şehirler olarak pozisyonumuzu alıp, hazır olmalıyız” diye konuştu.

Bu bölgede otomotiv üretim yapılması gerektiğine dikkat çeken Bartık; “Biz her fırsatta söylüyoruz. Bu bölgeye kurulacak bir otomotiv Sanayii Ortadoğu’nun merkezi olacaktır. Gaziantep’te şu an 5 tane OSB bölgesi var ve bu yeterli değil. 6. OSB için Kilis Poletelini düşünüyoruz. Bu bölgeye kurulacak yeni Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesi ve Amanos tünelinin tamamlanması ile yatırımcılar,  İskenderun limanına ve körfeze daha çabuk ulaşabilecekler. Bu da bölgemiz ekonomisi için son derece önemli” şeklinde ifadelere yer verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here