Bankalar Caddesinde Kaldırım Genişletme Çalışması Yapılıyor

0
68

bld-yol genişletme1İskenderun Beleyesi, ilçe merkezinin en işlek noktalarından biri olan Mareşal Fevzi Çakmak caddesinde (Bankalar caddesi) kaldırım genişletme, yenileme ve düzenleme çalışması yapıyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Mareşal Fevzi Çakmak caddesinde, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmaları yerinde inceledi. Şehir merkezini daha modern hale getirmek istediklerini belirten Başkan Dingil; “Bu bölge vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılan bir bölge. İskenderun şehir merkezinde özellikle önemli arterlerdeki kaldırım ve yollarda düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Bölgede çeşitli nedenlerle bozulmuş, tahrip olmuş kaldırımlar andezit taşı yani Ankara taşları ile değiştiriliyor. Böylelikle daha düzgün, daha modern hale geliyor.

Kent genelinde bulunan cadde, sokak ve kaldırımlarda  başlatılan yapım ve düzenleme çalışmaları  kapsamında  yapımı tamamlanan cadde, sokak ve kaldırımlar yenilenen çehreleri ile kentte bulunan sürücülere  ve yayalara hizmet veriyor. Çalışma sonrası vatandaşlar, geniş kaldırımlardan rahatlıkla yürüyebilecek. Söz konusu caddede ayrıca ışıklandırma ve çevre düzenlemesi de gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here