Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’ten İskenderun Belediyesine Ziyaret

0
127

bakan yardımcısı1“İskenderun’un Ankara’dan Payını Alması İçin Gayret Göstereceğiz”

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, İskenderun Belediyesini ziyaret ederek çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’in ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Başkan Vekili Osman Mesçi, özellikle İskenderun halkının çevre yolundan şehir merkezine bağlantı yolunun eksikliğinden bahsederek bu konu hakkında yardımcı olunmasının önemine dikkat çekti. Sanayi esnafları başta olmak üzere mağduriyet yaşandığını belirten Başkan Vekili Mesçi, yapılacak yeni düzenleme ile şehir içi ulaşımda bir rahatlık olacağını ve böylelikle esnafların da iş hacimlerinin pozitif yönde değişeceğini söyledi. Bakan Yardımcısı Coşkunyürek ise konu ile ilgili olarak Ankara’ya dönüşte yakından ilgileneceğini ve yardımcı olacaklarını söyledi.

Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek’e 2 yıllık çalışmalarından kısaca bahseden İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin; “İskenderun hem nüfusu hem coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi. Dolayısı ile hizmete ihtiyaç duyan ve hızla gelişim gösteren bir kent. Başkanımız Sayın Seyfi Dingil’in önderliğinde planlanan projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Türkiye’de ilk defa yapılan projelerimiz her kesim tarafından ilgi görüyor” dedi.

bakan yardımcısı2

İskenderun Belediyesi tarafından hazırlanan sunumu izleyen Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, feyezan kanalının ıslahı çalışmasının çok önemli olduğunu ifade ederek; “Çok etkileyici. Gerçekten güzel bir proje olmuş. Başkan Seyfi Dingil ve ekibini kutluyorum. İyi bir iş çıkartmışsınız” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i çalışmalarından dolayı tebrik eden ve başarılarının devamını dileyen Bakan Yardımcısı Coşkunyürek; “İskenderun’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu ziyaretim ile şehrin ne kadar önem arz ettiğini yakinen gördüm. Ankara’dan her alanda payını almaya bizlerinde gayretleri olacaktır. İskenderun’a ne gerekiyorsa onun yapılması bizim görevimizdir” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından günün anısına İskenderun Belediye Başkan Vekili Osman Mesçi, İskenderun nostalji hatıra tabağını Bakan Yüksel Coşkunyürek’e takdim etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here