Arsuz’da Kazanlar ‘Can Dostlarımız’ İçin Kaynadı

0
56

Arsuz Belediyesi ile Hatay Doğa ve Yaşam Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Arsuz’da kazanlar can dostlarımız için kaynadı.

Belediye ve Derneğin işbirliği ile Arsuz (Uluçınar) Kadın Eli Semt Pazarı alanında gerçekleştirilen etkinlikte,  özellikle sokak hayvanları başta olmak üzere tüm can dostlarımız için kazanlar kaynatıldı. Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Hatay Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Daire Başkanı Ahmet Dolgun, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Muhtarlar ve hayvan severlerin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, 250 kg kırıntı ve 100 kg bulgur kullanılarak 2 kazan kaynatıldı.

Sokak hayvanları için çalışmaların yeterli olmadığını belirten Arsuz Belediye Başkan Asaf Güven; “Sokak hayvanları tüm Türkiye’de ihmal edilmiş. Bununla ilgili bir farkındalık yaratmak için bir etkinlik yapmak istedik. Kazanları kaynatarak, bugün için bütün hayvanları sevindirmek istedik. Ama amaç sokak hayvanlarını hatırlatmak, sokak hayvanlarına herkesin destek olmasını sağlamak!

Belediyelerin bu konuda bazı görevleri var ama bu imkânlar ölçüsünde yapılabiliyor, maalesef çok yeterli düzeyde yapılamıyor. Herkesin katılması ve destek vermesi gerekiyor ki sevimli canlara faydalı olalım. Belediyelerin ve hükümetin bu konuda yaptıkları yeterli değil. Biz dâhil olmak üzere diğer belediyelerde de yeterli değil.

Vatandaşlarımız da yatağa karnı aç bir şekilde giriyor. Onlar bile yeterli beslenemiyor. Ama bu konuda birçok belediye ellerinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bazı belediyeler daha iyi durumda. Hükümetin bu konu ile ilgili belediyelere, en azından Arsuz belediyesi olarak düşündüğümde hiçbir katkısı yok” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here