AGD Hatay, Vefatının Yıldönümünde Erbakan’ı ve Şehitleri Anacak

0
112

Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesi, İskenderun’da “Necmettin Erbakan ve Önden Gidenler” temalı şehitler gecesi etkinliği düzenliyor.

Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesinden yapılan açıklamada, Erbakan Haftası münasebetiyle ahirete irtihalinin 6. yıldönümünde 54. hükümetin başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve şehitleri anma gecesi düzenleneceği bildirildi.

26 Şubat Pazar günü saat 19.00’da İskenderun Belediye Kültür Sarayıında düzenlenecek olan ve Eğitimci Hasan Bitmez’in konuşmacı olarak katılacağı programda şehitlerimiz anılacak.

Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Hayatını İslam davasına adamış birçok önder ismin Şubat ayında rahmet-i rahmana kavuşması, Şubat ayının şehitler ayı olarak anılmasına neden olmuştur. İskilipli Atıf Hoca,  Hasan El-Benna,  Malcolm X, Şeyh Şamil, Metin Yüksel, Prof. Dr. Necmettin Erbakan bu önder şahsiyetlerden sadece bir kaçıdır. Son zamanlarda verdiğimiz şehitleri de anacağımız programa tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here