Adliye-Arsuz Katlı Kavşağı’na Kapsamlı Peyzaj ve Aydınlatma

0
768

köprülü kavşak13Hizmette 2. yılını dolduran Hatay Büyükşehir Belediyesi, 15 ilçenin her metrekaresinde kolaybet yaptığı çalışmalarla fark yaratmaya ve Hatay’ı geleceğe ‘Modern Kent’ olmanın ötesinde ‘Marka Kent’ olarak taşıyacak projelere imza atmaya devam ediyor.

Çağdaş kent yapısının gerektirdiği tüm hizmetlerin ivedilikle sunulmasının yanı sıra kent estetiğine de verdiği önemle Hatay’ın her geçen gün daha modern bir yapıya kavuşmasına öncülük eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, şehre yenilik katan, göze hoş gelen çalışmalarla da takdir topluyor.

köprülü kavşak14

HBB Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından güvenli ve düzenli bir trafik akışının sağlanması açısından kısa süre önce yan yolları hizmete sunulan Adliye- Arsuz Katlı Kavşağı’nı estetik bir görünüme kavuşturmak için kolları sıvayan HBB ekipleri, bu anlamdaki çalışmalarıyla da göz dolduruyor.

HBB Park – Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, gerçekleştirdiği büyük kapsama sahip çalışma ile İskenderun Adliyesi ile Prime Mall AVM arasında kalan dönel kavşağın düzenlemesinde, 13.000 adet gold taflan, 30 adet limoni selvi, 12 adet Meksika çöl kaşığı, 70 ton dolomit taş, 100 m³ ağaç yongası, 200 kamyon toprak, orta refüjde 2000 m² rulo çim, 100 adet kral palmiye, 100 adet tijli alev ağacı, aydınlatma sisteminde ise 24 adet wallwasher, 22 adet led ağaç aydınlatması ve 16 adet bollard kullanarak dönel kavşağı, ulaşımda getirdiği çözümlere yakışır bir şekilde vatandaşlara sundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here