Dede; “Amacımız Hatay Mutfağını Tanıtmak”

0
114

haspader1HAŞPADER’den Başkan Seyfi Dingil’e Ziyaret

Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Özgür Dede ve yönetim kurulu, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bölgenin birçok zenginliği içerisinde barındırdığını belirterek; “Bölgemiz denizi, doğası, sosyal ve kültürel yapısı ile ön plana çıkıyor. Bunların yanında bölgemiz yemek kültürü bakımından da adından söz ettiriyor. Sizlerin bir araya gelerek bu derneği kurmanız çok önemli. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Hatay yemek kültürü bakımında da bu ayrıcalığının iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Bu konuda sizlere büyük görevler düşüyor” dedi.

Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği (HAŞPADER) Başkanı Özgür Dede ise hedeflerinin bir büyün olarak Hatay mutfağını en iyi şekilde Türkiye’ye ve dünyaya duyurmak olduğunu belirterek; “Hatay mutfağını ustalarımız ile birlikte daha ileriye taşıyacağız. Farklı kültürlerin mutfaklarının özelliklerini barındıran Hatay’ın yemek ve mezeleriyle başlı başına ayrı bir turizm zenginliğine sahip olduğuna inanıyoruz. Hatay yemeklerinin uluslararası alanda tanınırlığını artırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde görüş beyan ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından ziyaret sohbet ortamında devam ederken karşılıklı fikir alışverişinde de bulunuldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here